Şu An Okunan
Başka Sinema Eskişehir Film Geceleri

Başka Sinema Eskişehir Film Geceleri

The Father

17-25 Eylül

Geçtiğimiz günlerde bu yıl dördüncü kez düzenlenen Başka Sinema Ayvalık Film Festivali‘ne imza atan ve vizyona soktuğu filmlerin yanı sıra Türkiye’nin farklı noktalarındaki etkinliklerine devam eden Başka Sinema son olarak ‘Başka Sinema Eskişehir Film Geceleri’ etkinliğini duyurdu. Buna göre 17-25 Eylül tarihleri arasında gösterim haklarına sahip olduğu güncel filmlerden bir seçkiyi Eskişehirli sinemaseverlere sunacak olan Başka Sinema açık hava gösterimlerine de bir yenisini ekleyecek.

Program kapsamında hem Türkiye hem de dünya sinemasından güncel yapımlar seyirciyle buluşacak. Bunların başında başrollerini Anthony Hopkins ve Olivia Colman’ın paylaştığı, bu yıl kazandığı En İyi Erkek Oyuncu dalındaki Oscar’la törene damga vuran yapımlar arasına giren Baba (The Father) ve Joachim Trier’in Cannes Film Festivali’nden En İyi Kadın Oyuncu ödülüyle dönen son filmi Dünyanın En Kötü İnsanı (Verdens verste menneske) geliyor. Ayrıca program kapsamında Av, Bir Nefes Daha, İnsanlar İkiye Ayrılır ve Beni Sevenler Listesi gibi son dönemde Türkiye sinemasının ürettiği önemli yapımlardan bir seçki de izleyiciye sunulacak.

Başka Sinema Eskişehir

Seçkide yer alan yerli yapımlara ait gösterimlerin film ekiplerinin katılımıyla gerçekleştirileceği Başka Sinema Eskişehir Film Geceleri’nde filmlerin hepsi Eti Eski Fabrikası’nda kurulan açık hava sahnesinde yapılacak. Gösterim takviminin tamamına ve etkinlikle ilgili detaylı bilgiye Başka Sinema’nın internet sitesi üzerinden ulaşmak mümkün.

baskasinema.com

© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.