Şu An Okunan
Her Cuma Yeni Sinema’da Erden Kıral’dan ‘Yük’

Her Cuma Yeni Sinema’da Erden Kıral’dan ‘Yük’

Beşiktaş Belediyesi ve Yeni Sinema Hareketi işbirliğiyle Levent Kültür Merkezi’nde ücretsiz olarak gerçekleştirilen Her Cuma Yeni Sinema etkinliği kapsamında, 1 Kasım Cuma 19.00’da Erden Kıral’ın yazıp yönettiği Yük filmi gösterilecek.

Altın Koza Film festivalinde prömiyerini yapan ve Erdem Kıral’a En iyi Yönetmen ödülünü getiren filmin başrollerini Tülin Özen, Nadir Sarıbacak ve Engin Çetinbağ paylaşıyor.

Saat 19.00’da başlayacak gösterimin ardından filmin yaratıcıları izleyicilerin sorularını cevaplayacak. Film önümüzdeki hafta boyunca Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe 14.00 ve 16.30 seanslarında da izlenebilecek.

25 Ekim’de Reha Erdem’in Jin filmiyle yapılan yeni sezon açılışı büyük ilgi gören Her Cuma Yeni Sinema etkinliği, son yıllarda yurt içi ve yurt dışında başarılarıyla adından söz ettiren ancak dağıtım sorunları yaşayan Türk filmlerini ve filmlerin yaratıcılarını izleyiciyle buluşturmak amacını taşıyor.

Koordinasyonu Katadrom Kültür ve Sanat Derneği tarafından gerçekleştirilen gösterimler, 25 Ekim’de Reha Erdem’in Jin, 1 Kasım’da Erdem Kıral’ın Yük, 8 Kasım’da Selim Evci’nin Rüzgârlar, 15 Kasım’da Raşit Çelikezer’in Can filmleriyle devam edecek.

Adres: Levent Kültür Merkezi, Onat Kutlar Sinema Salonu
Çalıkuşu Sok. No: 1  Levent, Beşiktaş
Tel: 0212 325 73 71

© 2013-2020 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.