Şu An Okunan
Dadaş Film Festivali 16 Mayıs’ta Başlıyor

Dadaş Film Festivali 16 Mayıs’ta Başlıyor

8. Uluslararası Dadaş Film Festivali 16-20 Mayıs tarihlerinde Erzurum’da gerçekleşecek.

Festivalin bu yılki teması ‘Basın ve Sinema’. Ulusal Basın üyelerinden birçoğu festival kapsamında Erzurum’da ağırlanacak ve festivalin teması doğrultusunda bir de panel gerçekleştirilecek. ‘Basın ve Sinema’ adlı panelde Demirhan Hararlı, Feridun Andaç, Prof. Dr. Suat Gezgin ve Fırat Sayıcı yer alacak.

Dadaş Film Festivali’nde bu yıl, sinemamızın değerli isimlerinden Nebahat Çehre, Engin Çağlar, Eşref Kolçak, Şefik Döğen ve Abdurrahman Keskiner’e onur ödülleri takdim edilecek.

Edebiyatçı, yazar ve sinemacı Füruzan da festivalin konukları arasında. Ulusal yarışma jürisi üyelerinden biri olan Füruzan, Erzurumlularla bir söyleşi de gerçekleştirecek.

Festivalde bu sene Ulusal Uzun Metraj bölümünde yarışacak filmler şöyle: Tepenin Ardı, Lâl Gece, Ateşin Düştüğü Yer, Rüzgarlar, Gözetleme Kulesi.

Ulusal Uzun Metraj Yarışma Jürisi ise şu isimlerden oluşuyor: Füruzan, Nilüfer Açıkalın, Thomas Balkenhol, Fırat Sayıcı.

Yarışma filmleri dışında, Türk sinemasından belgeseller ve kısa filmler de Erzurumlu sinemaseverlerle buluşacak.

Hızla değişmekte olan çağımız teknolojilerinin sinemada üzerindeki etkisini, ‘Sinema Okulu’ etkinliklerinin bu seneki konuklarından olan yapımcı-yönetmen Ahmet Hızarcı anlatacak.

‘Sinema Okulu’nda ayrıca, Engin Çağlar, kurgu sanatçısı Thomas Balkenhol ve yönetmen Metin Avdaç gibi isimler yer alıyor.

Ayrıntılı bilgi için: www.dadasfilmfestivali.com

© 2013-2020 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.