Şu An Okunan
Documentarist’ten “Direnen Mekân” Temalı Belgesel Atölyesi

Documentarist’ten “Direnen Mekân” Temalı Belgesel Atölyesi

Documentarist, Festival dei Popoli ile ortaklaşa “direnen mekân” temalı belgesel projelerine açık bir Yaratıcı Belgesel Geliştirme Atölyesi düzenliyor. 2-4 Mayıs ve 7-9 Haziran 2014 tarihlerinde iki aşamalı olarak gerçekleşecek olan atölyede, yaşadığımız mekânlara sahip çıkma, onları yaşatma ve koruma mücadelesini konu alan fikirlerin, çekime hazır birer yaratıcı belgesel projesine dönüştürülmesi amaçlanıyor. “Daha iyi bir mekân arayışını filme çekmek” ana fikrinden yola çıkarak düzenlenen atölyeye 13 Nisan 2014 tarihine kadar başvurulabilir. Eğitmenlerce değerlendirilecek başvurular arasından, yaratıcı belgesel olma potansiyeline sahip Türkiye’den 6, İtalya’dan 6 olmak üzere toplam 12 proje atölyeye katılmaya hak kazanacak.

Türkiye’nin genç festivali Documentarist ile İtalya’nın en eski festivali Festival dei Popoli’nin Tandem Kültür Yöneticileri Değişim Programı kapsamında ortaklaşa gerçekleştirdiği “Genius Voci – Direnen Mekân” başlıklı iki aşamalı atölye, bahsedilen tema etrafında üretilecek belgesellere fikir aşamasında destek olmayı hedefliyor.

Atölye için son başvuru tarihi: 13 Nisan 2014

Ayrıntılı bilgi için: geniusvoci.wordpress.com ve www.documentarist.org

Not: ‘Genius voci’, Eski Roma’da ‘mekânın ruhu’ anlamına gelen ‘genius loci’den mülhem bir kavram olup Türkçe’ye ‘mekânın sesleri’ olarak çevrilebilir.

-->
© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.