Şu An Okunan
Ermenistan Türkiye Sinema Platformu 10 Yeni Projeyle Toplanıyor

Ermenistan Türkiye Sinema Platformu 10 Yeni Projeyle Toplanıyor

Ermenistan Türkiye Sinema Platformu, 11. buluşmasını 8-10 Temmuz tarihlerinde Erivan’da, Altın Kayısı Film Festivali sırasında gerçekleştirecek.

Birebir toplantılar, eğitimler ve sunumlardan oluşacak atölye çalışmasının sonunda, iki proje 10 bin ve 5 bin dolarlık iki ödülün sahibi olacak. 1 Mayıs- 1 Haziran 2013 tarihleri arasında başvuru kabul eden Platform, bu sene Türkiye’den 5, Ermenistan’dan 5 projeyi atölyeye davet etti.

Bu yılın katılımcıları ‘Kapı’ adlı projesiyle Anouch Djahanian, ‘Bizim Atlantis’imiz’ projesiyle Arthur Sukiasyan, ‘Oyun’ projesiyle Sona Grigoryan, ‘Dilenci Eve Dönüyor’ projesiyle Raffi Wartanian, ‘Savaşın Üzgün Postacısı’ projesiyle Jivan Avetisyan, ‘Penceredeki Kadın’ projesiyle Doğan Baran Kurtoğlu, ‘Homo Politicus’ projesiyle Hacı Orman, ‘Kış Sessizliği’ projesiyle Kazım Taşkın, ‘Mahfuz’ projesiyle Barış Hancıoğulları ve ‘Saklı’ projesiyle Musa Irşi oldu.

Bu seneki atölye çalışmalarının jürisinde Anadolu Kültür’den Çiğdem Mater, İstanbul Film Festivali Köprüde Buluşmalar direktörü Gülin Üstün, Saraybosna Film Festivali Program direktörü Elma Tataragic ve Internews – Ermenistan direktörü Nouneh Sarkissian yer alıyor.

2008 yılında Anadolu Kültür ve Altın Kayısı Film Festivali işbirliği ile başlatılan Ermenistan Türkiye Sinema Platformu iki ülkeli ortak yapımları destekliyor, sinemacıların buluşmasına olanak sağlıyor. Platform kuruluşundan bu yana, Ermenistan-Türkiye ortak yapımı 11 filmi destekledi, 200’den fazla sinemacıyı bir araya getirdi.

-->
© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.
Sepetim
Sepetiniz boş.