Şu An Okunan
Independent Spirits 2014 Adayları Açıklandı

Independent Spirits 2014 Adayları Açıklandı

Amerikan bağımsız sinemasının nabzını tutan Independent Spirits ödüllerinde 2014 yılının adayları belli oldu. Ödüller 21 Şubat’ta açıklanacak.

En İyi Film
Birdman (Yön. Alejandro G. Iñárritu)
Çocukluk / Boyhood (Yön. Richard Linklater)
Love is Strange (Yön. Ira Sachs)
Selma (Yön. Ava DuVernay)
Whiplash (Yön. Damien Chazelle)

En İyi Yönetmen
Damien Chazelle (Whiplash)
Ava DuVernay (Selma)
Alejandro G. Iñárritu (Birdman)
Richard Linklater (Çocukluk)
David Zellner (Kumiko, The Treasure Hunter)

En İyi Senaryo
Scott Alexander & Larry Karaszewski (Big Eyes)
J.C. Chandor (A Most Violent Year)
Dan Gilroy (Nightcrawler)
Jim Jarmusch (Yalnızca Âşıklar Hayatta Kalır / Only Lovers Left Alive)
Ira Sachs & Mauricio Zacharias (Love is Strange)

En İyi İlk Film
Dear White People (Yön. Justin Simien)
A Girl Walks Home Alone at Night (Yön. Ana Lily Amirpour)
Nightcrawler (Yön. Dan Gilroy)
Obvious Child (Yön. Gillian Robespierre)
She’s Lost Control (Yön. Anja Marquardt)

En İyi İlk Film Senaryosu
Desiree Akhavan (Appropriate Behavior)
Justin Simien (Dear White People)
Sara Colangelo (Little Accidents)
Justin Lader (The One I Love)
Anja Marquardt (She’s Lost Control)

En İyi Uluslararası Yapım
Turist / Force Majeure (İsveç)
Ida (Polonya)
Leviathan (Rusya)
Mommy (Kanada)
Norte, the End of History (Filipinler)
Derinin Altında / Under the Skin (Birleşik Krallık)

En İyi Belgesel
Dünyada 20.000 Gün / 20,000 Days on Earth (Yön. Iain Forsyth, Jane Pollard)
Citizenfour (Yön. Laura Poitras)
The Salt of the Earth (Yön. Juliano Ribeiro Salgado, Wim Wenders)
Stray Dog (Yön. Debra Granik)
Virunga (Yön. Orlando von Einsiedel)

En İyi Kadın Oyuncu
Marion Cotillard (The Immigrant)
Rinko Kikuchi (Kumiko, The Treasure Hunter)
Julianne Moore (Still Alice)
Jenny Slate (Obvious Child)
Tilda Swinton (Only Lovers Left Alive)

En İyi Erkek Oyuncu
André Benjamin (Jimi: All Is By My Side)
Jake Gyllenhaal (Nightcrawler)
Michael Keaton (Birdman)
John Lithgow (Love Is Strange)
David Oyelowo (Selma)

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu
Riz Ahmed (Nightcrawler)
Ethan Hawke (Çocukluk)
Alfred Molina (Love Is Strange)
Edward Norton (Birdman)
J.K. Simmons (Whiplash)

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu
Patricia Arquette (Çocukluk)
Jessica Chastain (A Most Violent Year)
Carmen Ejogo (Selma)
Andrea Suarez Paz (Stand Clear of the Closing Doors)
Emma Stone (Birdman)

En İyi Kurgu
Sandra Adair (Çocukluk)
Adam Wingard (The Guest)
Ron Patane (A Most Violent Year)
John Gilroy (Nightcrawler)
Tom Cross (Whiplash)

En İyi Görüntü Yönetmeni
Emmanuel Lubezki (Birdman)
Lyle Vincent (A Girl Walks Home Alone at Night)
Darius Khondji (The Immigrant)
Sean Porter (It Felt Like Love)
Selma (Bradford Young)

John Cassavetes Ödülü (500.000 doların altında bütçeye sahip filmler değerlendiriliyor)
Blue Ruin (Yön. Jeremy Saulnier)
It Felt Like Love (Yön. Eliza Hittman)
Land Ho! (Yön. Aaron Katz, Martha Stephens)
Man from Reno (Yön. Dave Boyle)
Test (Chris Mason Johnson)

© 2013-2020 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.