Şu An Okunan
İstanbul Modern’de ‘Bahar Nöbeti’

İstanbul Modern’de ‘Bahar Nöbeti’

Gagarine, İstanbul Modern

18-30 Mayıs

İstanbul Modern Sinema, çevrimiçi gösterimlerine 2020 yılında festivallerde adından söz ettirmiş ve ödüller almış filmlerden oluşturulan ‘Bahar Nöbeti’ seçkisiyle devam ediyor. Altı filmden oluşan programda kimi filmler Türkiye’deki izleyiciyle ilk kez buluşuyor. Seçkide ‘geçmiş’ kavramının farklı yönlerine dokunan filmler bir araya getirilirken tarih, hafıza, nostalji ve zaman temaları üzerine düşünen bir izlek sunuluyor. Dünyanın farklı noktalarında üretilmiş filmlerden oluşturulan ‘Bahar Nöbeti’ çeşitli coğrafyalardaki geçmişin izlerine göz atıyor.

Şeytan Yoktur
Şeytan Yoktur

Gösterimleri 18-30 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek seçkide yer alan filmler şu şekilde: geçtiğimiz senenin Cannes programında yer alan ve Türkiyeli seyirciyle ilk kez buluşacak olan Gagarine (2020), 70. Berlin Film Festivali’nden büyük ödül Altın Ayı ile ayrılan Mohammad Rasoulof imzalı Şeytan Yoktur (Sheytan Vojud Nadarad, 2020), Çekya’nın bu seneki Uluslararası Oscar başvurusu olma özelliği de taşıyan Agnieszka Holland’ın son filmi Şarlatan (Charlatan, 2020), Esquire dergisinde yayımlanmış ödüllü bir makaleden uyarlanan Arkadaş (Our Friend, 2019), Amerikan rock müzik tarihinin en önemli figürlerinden biri olan Frank Zappa’nın hikâyesini anlatan Zappa (2020) ve Sırbistanlı yönetmen Srdan Golubović’in çocuklarının velayetini alabilmek için yüzlerce kilometre yürüyen bir babayı konu edindiği filmi Baba (Otac, 2020).

Tamamı ücretsiz ve çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek gösterimlere dair detaylara İstanbul Modern’in internet sitesinden ulaşılabiliyor.

istanbulmodern.org

-->
© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.
Sepetim
Sepetiniz boş.