Şu An Okunan
İstanbul Modern Sinema’da ‘TOP 5’

İstanbul Modern Sinema’da ‘TOP 5’

8-13 Haziran / İstanbul Modern

İstanbul Modern Sinema, çok sayıda önemli yönetmenin yeni filmlerinin seyirciyle buluştuğu, sinema faaliyetleri açısından oldukça verimli geçen 2023 yılında öne çıkan filmlerden beş tanesini ‘TOP 5’ adlı film programında bir araya getiriyor. ‘TOP 5’ Variety’den Altyazı’ya sinema yayınlarında yer alan film eleştirmenleri tarafından en iyiler arasına seçilen filmlerden hazırlandı. Program prömiyerini Cannes Film Festivali’nin ana yarışma bölümünde yapan Todd Haynes imzalı Bir Skandalın Peşinde (May December) filminin gösterimiyle başlayacak. Başrollerdeki Julianne Moore ve Natalie Portman’ın performanslarıyla büyük övgü toplayan film Film Comment dergisi tarafından 2023’ün en iyi filmi seçildi. Bunun yanı sıra Cannes’da Jüri Büyük Ödülü’nü, Akademi Ödülleri’nde de En İyi Uluslararası Film ve En İyi Ses ödüllerini kazanan Jonathan Glazer imzalı İlgi Alanı (The Zone of Interest), Romanya’nın Oscar adayı olan Radu Jude imzalı Dünyanın Sonundan Çok da Bir Şey Beklemeyin (Nu astepta prea mult de la sfârsitul lumii), dünya prömiyerini Cannes’da yapan Martin Scorsese imzalı Dolunay Katilleri (Killers of the Flower Moon) ve Akademi Ödülleri’nde En İyi Animasyon Oscar’ını kazanan Hayao Miyazaki imzalı Çocuk ve Balıkçıl (Kimitachi wa dô ikiru ka) filmleri de seyirciyle buluşuyor.


Advertisement
Çocuk ve Balıkçıl

8–13 Haziran tarihleri arasında düzenlenen programda Perşembe günleri tüm sinema gösterimleri ücretsiz olup biletler İstanbul Modern’in internet sitesi üzerinden temin edilebiliyor.

istanbulmodern.org


Altyazı yazarlarının seçimleriyle oluşturduğumuz ‘2023’ün En İyi Filmleri’ listesini okumak için tıklayın.

© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.