Şu An Okunan
‘İtirazım Var’ın itirazı var!

‘İtirazım Var’ın itirazı var!

İtirazım Var‘a Kültür Bakanlığı tarafından 18 yaş sınırı getirilmesine filmin yapımcısı U10 Film itiraz etti. Filmin yönetmeni, yapımcısı ve senaryo yazarı Onur Ünlü, Kültür Bakanlığı’na konuyla ilgili olarak itiraz dilekçesi verdiklerini ve yaş sınırının indirileceğini umduklarını söyledi.

Bugün vizyona giren filmin itiraz dilekçesinde şöyle deniliyor:

“Yapımını gerçekleştirdiğimiz İtirazım Var adlı eser 17/04/2014 tarihinde ‘Değerlendirme ve Sınıflandırma Alt Kurulu Başkanlığı tarafından  Yönetmeliğin 11. Maddesi gereğince film çocukların ve gençlerin ruh ve beden sağlığını etkileyici unsurlar, genel ahlak, insan onuruna aykırılık ve şiddet içermesi nedeniyle 18 yaş ve üzeri izleyici kitlesi içindir. Televizyonda gösterilmesi halinde  24.00-06.00 saatleri arası uygundur’ kararı alınmıştır.

Filmin içeriğine bakıldığında şiddet içeren sahnelerin son derece sınırlı olduğu, küfür ve kötü söz küfür ve kötü söz kullanımının yaş sınırlaması getirilmeyen diğer filmlere oranla kısıtlı olduğu, filmin hiç bir planında cinsel istismar işaret edecek bir kullanım bulunmadığı, korku öğelerinin hiç yer almadığı bütün bunlara bağlı olarak ahlaka mugayyir, dini değerleri süistimal eden ve insan onurunu rencide edecek bir unsurun olmamasına özellikle itina gösterildiği için yukarıdaki karara itiraz ediyor, ‘Değerlendirme ve Sınıflandırma Alt Kurulu Başkanlığı’ tarafınca yeniden incelenmesini saygılarımızla arz ederiz.”

-->
© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.
Sepetim
Sepetiniz boş.