Şu An Okunan
Kundura Sinema Belgesel Kuşağı: ‘Kadın Gücü’

Kundura Sinema Belgesel Kuşağı: ‘Kadın Gücü’

Kadın Gücü, Luchadoras

30 Nisan – 11 Haziran / Beykoz Kundura

Beykoz Kundura’daki gösterimlerini sürdüren Kundura Sinema, yeni programında belgesel sinemanın özgün ve güncel yapımlarını bir araya getiriyor. ‘Kundura Sinema Belgesel Kuşağı’ üst başlığını taşıyan programın ilk seçkisi Nisan ve Haziran aylarında düzenlenecek ‘Kadın Gücü’ olacak. Farklı coğrafyalardan ilham verici kadın hikâyelerini öne çıkaran filmleri bir araya getiren seçkideki beş film, Türkiye’deki ilk gösterimlerini program kapsamında yapacak.

Kadın Gücü, Bir Zamanlar Venezuela'da
Bir Zamanlar Venezuela’da

‘Kadın Gücü’, Neon Boğa (Boi Neon, 2015) ve İlahi Aşk (Divino Amor, 2019) gibi filmleriyle tanınan Brezilyalı yönetmen Gabriel Mascaro’nun yedi farklı temizlik işçisini takip ettiği belgeseli Evdeki Hizmetçiler‘le (Doméstica, 2012) başlayacak. Sonrasında da seçki kapsamında Ürdün’deki ilk kadın tesisatçıların dünyasına odaklanan Su Sızmaz (Waterproof, 2019), oğlunu kaybeden acılı bir annenin hikâyesini anlatan Pakistan filmi İndirim İşçileri (Discount Workers, 2020), üç Meksikalı güreşçi kadını merkezine alan Kadın Güreşçiler (Luchadoras, 2021) ve Venezuela’da politikacılara karşı cesur bir mücadele veren köylü kadınları anlatan Bir Zamanlar Venezuela’da (Érase una vez Venezuela, 2020) filmleri gösterilecek.

Kadın Gücü

Beykoz Kundura’da gerçekleştirilecek etkinlik tamamen ücretsiz. Ancak sınırlı sayıda seyirciye açılacak gösterimlere katılım sağlayabilmek için beykozkundura.com üzerinden rezervasyon yaptırmak gerekiyor.

Tüm gösterimlerin saat 17:00’de başlayacağı etkinliğin takvimi ise şu şekilde:

  • 30 Nisan ve 7 Mayıs – Evdeki Hizmetçiler
  • 21 Mayıs – İndirim İşçileri
  • 28 Mayıs – Su Sızmaz
  • 4 Haziran – Kadın Güreşçiler
  • 11 Haziran – Bir Zamanlar Venezuela’da

beykozkundura.com

© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.