Şu An Okunan
Kundura Sinema Kasım Programı

Kundura Sinema Kasım Programı

2-30 Kasım / Beykoz Kundura

Kundura Sinema Kasım ayında “Ay’a Yolculuk” teması altında sinema tarihinin farklı dönemlerinden filmleri bir araya getiriyor. Georges Méliès’nin meşhur Ay’a Seyahat’inden (Le Voyage dans la Lune) bu yana hem bilimkurgu filmleri hem de belgeseller için bir cazibe kaynağı olan Ay’ın ve uzayın bilinmezliğine dalıp yeniden yeryüzüne ve insanlığa baktığımız filmler bunlar.


Advertisement

Alman dışavurumculuğunun büyük ustası Fritz Lang’ın sessiz filmi Frau im Mond / Woman in the Moon (1929) sürpriz müzisyenlerin eşliğinde seyirciyle buluşacak. Çekoslavak yönetmen Jindrich Polák’ın imzasını taşıyan bilimkurgu Voyage to the End of the Universe / Ikarie XB1 (1963), Ron Howard’ın yönettiği, Tom Hanks’in başrolünde yer aldığı Oscarlı Apollo 13 (1995), Soğuk Savaş döneminde yaşanan tartışmalı bir uzay araştırmasını anlatan belgesel Houston, We Have A Problem! (2016) ve Ay’a yapılacak ilk ticari uçuş için bekleme listesine girenlerin öyküsünü anlatan belgesel Ticket to the Moon (2019) bu tematik seçkide izleyeceğimiz uzun metraj filmler. Ay’a Yolculuk programında ayrıca, ‘Belki Yaşanmadı, Yine de Doğru!’ başlığıyla ücretsiz kısa film gösterimleri düzenlenecek.

Tematik gösterimlerin dışında ‘Hollywood Klasikleri Özel Gösterimi’ kapsamında Richard Brooks’un Tennessee Williams uyarlaması Kızgın Damdaki Kedi’yi (1958) de Kundura Sinema’da özel ikramlar eşliğinde izleme fırsatı bulacağız.

beykozkundura.com/sinema

>>>

© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.