Şu An Okunan
Kundura Sinema’da ‘Bir Yaz Gecesi Festivali’

Kundura Sinema’da ‘Bir Yaz Gecesi Festivali’

Tiffany’de Kahvaltı / Breakfast at Tiffany’s

29 Temmuz – 14 Ağustos / Beykoz Kundura

Kundura Sinema ve Sahne’nin bu yıl altıncı kez düzenleyeceği ‘Bir Yaz Gecesi Festivali’ her zaman olduğu gibi yine müzik ile sinemayı buluşturan bir program sunuyor. 29 Temmuz-14 Ağustos tarihleri arasında Boğaz’ın kıyısındaki Beykoz Kundura’da düzenlenecek festival, İstanbullular için açık havada keyifli bir seyir deneyimi vaat ediyor. Programın odağında bu sene 4 Oscar ve 9 Grammy ödüllü ABD’li besteci ve müzik yapımcısı Henry Mancini var. Program kapsamında müziklerini usta müzisyenin bestelediği Blake Edwards imzalı dört film, restore edilmiş kopyalarıyla seyirciyle buluşacak. Festivalde Audrey Hepburn’ün başrolünde yer aldığı Truman Capote uyarlaması Tiffany’de Kahvaltı’nın (Breakfast at Tiffany’s, 1961) yanı sıra, yine Mancini imzalı müzikleriyle hafızalara kazınan Pembe Panter serisinin ilk iki filmi de gösterilecek.

The Pink Panther
Pembe Panter

Serinin ilk filmi Pembe Panter (The Pink Panther, 1963), Peter Sellers’ın canlandırdığı sakar müfettiş Jacques Clouseau’nun bir hırsızın peşinde yaşadığı komik olaylara odaklanıyor. Serinin ikinci filmi Karanlıkta Bir Çığlık (A Shot in the Dark, 1964) ise bir cinayeti aydınlatmaya çalışan Clouseau’nun trajikomik maceralarını ele alıyor. Programda yer alan ve Edwards’la Mancini’yi buluşturan bir diğer film ise, başrolünü yine Peter Sellers’ın üstlendiği Tatlı Budala (The Party, 1968). Hrundi V. Bakshi isimli bir Bollywood oyuncusunun Hollywood’da yaşadıklarına odaklanan ve sinema tarihinin en sevilen komedileri arasında yer alan Tatlı Budala, slapstick komediyi kullanma tarzıyla dikkat çekiyor.

Festival programı şöyle:

  • Pembe Panter / The Pink Panther – 29, 31 Temmuz 
  • Karanlıkta Bir Çığlık / A Shot in the Dark – 30 Temmuz 
  • Pazar Günü İnsanları / People on Sunday (Múm’un canlı müziği eşliğinde) – 5 Ağustos
  • Tiffany’de Kahvaltı / Breakfast at Tiffany’s – 12 Ağustos
  • Tatlı Budala – The Party – 13 Ağustos

‘Bir Yaz Gecesi Festivali’ için bilet satışı başladı. Ayrıntılar için Kundura Sinema’nın internet sitesi ziyaret edilebilir.

beykozkundura.com

-->
© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.