Şu An Okunan
MyFrenchFilmFestival

MyFrenchFilmFestival

Dünyanın Fransızca filmlere yer veren ilk çevrimiçi festivali MyFrenchFilmFestival’ın onuncusu, 16 Ocak’ta başlıyor. Unifrance’ın düzenlediği festivalin yarışma programındaki on uzun metraj ve yarışma dışı gösterilecek bir film, 16 Şubat’a kadar online olarak izlenebilecek. Festivalin bu yılki jüri başkanı, son filmi Frankie’yle (2019) geçtiğimiz yıl Cannes Film Festivali’nde yarışan ABD’li yönetmen Ira Sachs. Jüride Sachs’in yanı sıra Fransız oyuncu Agathe Bonitzer, Fransız yönetmen Judith Davis, Guatemalalı senarist ve yönetmen Jayro Bustamante, Çekyalı animasyon yönetmeni Michaela Pavlátová ve ABD’li oyuncu ve yönetmen Brady Corbet yer alıyor.

Filmlerin Altyazı ve eyelet işbirliğiyle bir ay boyunca izlenebileceği MyFrenchFilmFestival’da jürinin birinci seçeceği film, 15 bin avroluk ödülün sahibi olacak. Ayrıca internet kullanıcıları da en iyi kısa film ve en iyi uzun metrajlı film dalında oy kullanabilecekler. Filmleri 1,99 avro ücret karşılığında izleyebilirsiniz.

MyFrenchFilmFestival kapsamında online izleyebileceğiniz filmler:

Savage / Les Fauves

Jessica Forever

Holy Tour / La Grand-Messe

The Bare Necessity / Perdrix

Dünyanın Sınırında / Les Confins du Monde

Escape from Raqqa / Exfiltrés

Mothers’ Instinct / Duelles

The Swallows of Kabul / Les Hirondelles de Kaboul

Okul Çıkışı / L’heure de la Sortie

Meteorites / Les Météorites

With the Wind / Le Vent Tourne

© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.