Şu An Okunan
Öktem Başol’un Düzenlediği Uygulamalı Senaryo Atölyesi İstanbul Film Akademi’de

Öktem Başol’un Düzenlediği Uygulamalı Senaryo Atölyesi İstanbul Film Akademi’de

İstanbul Film Akademi’de ‘Senaryo Doktoru’ ve ‘Senaryo Kitabı’nın yazarı Öktem Başol‘un düzenlediği Uygulamalı Senaryo Atölyesi başlıyor. Öktem Başol, sadece Türkiye’de değil Avrupa’da da sektörün en deneyimli danışman ve eğitmenlerinden biri. Uzun yıllardır Türkiye’de ve Avrupa’da bir çok kuruma danışmanlık yapan deneyimli hoca halen Bilgi Üniversitesi Sinema-TV Bölümü’nün başkanlığı yapmanın yanı sıra aynı üniversitede senaryo üzerine doktora ve yüksek lisans dersleri veriyor.

3 ay boyunca haftada 2 gün gerçekleştirilecek atölyede; senaryo yazımı, dramatik anlatım, naratif yapı, senaryo kurgusu ve diyaloğun kuralları anlatılacak. Atölyenin en büyük özelliği derslerin uygulamalı bir şekilde ilerliyor olması. Her konudan sonra 40 dakikalık uygulamalar yapılıp aynı zamanda konu ile ilgili senaryo örnekleri katılımcılara verilecek. Yapılan uygulamaların yanı sıra görsel örneklerin de bol bol gösterildiği atölyede katılımcılar İstanbul Film Akademi’nin 2000 den fazla filmden oluşan arşivinden faydalanabilecekler.

Atölye bitiminde projelerini sunan katılımcılar, atölyenin sona ermesinin ardından, İstanbul Film Akademi’nin senaryo öğrencileri için düzenlediği düzenli buluşmalara katılarak projelerini Öktem Başol‘un danışmanlığında devam ettirebilirler.

Atölye başlangıç tarihi: 21 Ekim Pazartesi
Ders günleri: Pazartesi – Çarşamba 19:00-22:00

Kayıt ve detaylı bilgi için:
0530 252 95 75 / 0212 224 37 62
[email protected]
www.istanbulfilmakademi.com

-->
© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.
Sepetim
Sepetiniz boş.