Şu An Okunan
Pera Film’de ‘Çarpıcı Gündelik Yaşamlar: Etgar Keret’

Pera Film’de ‘Çarpıcı Gündelik Yaşamlar: Etgar Keret’

Bilek Kesenler: Bir Aşk Hikayesi, Wristcutters: A Love Story

11-31 Mayıs

Pera Film, yeni programında İsrailli yazar, senarist ve sinemacı Etgar Keret’in sinemaya katkılarını bir araya getiriyor. Keret’in yönetmenliğini yaptığı, öykülerinden uyarlanmış dizi ve filmlerden oluşan retrospektif niteliğindeki program kapsamında yedi film hem çevrimiçi hem de fiziksel ortamda gösterilecek. Yazarın gerçek ve fantastik unsurları bir arada kullanan kendine has üslubuna kapsamlı bir bakış imkânı sunan seçki aynı zamanda yazarın dünyası aracılığıyla pek çok keşif alanı da barındırıyor.


Advertisement
Denizanası, Meduzot
Denizanası

11-31 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek program kapsamında Keret’in Shira Geffen’le beraber yönettiği ilk uzun metrajı Denizanası (Meduzot, 2007) ve Keret’in ‘Kneller’s Happy Campers’ adlı novellasından uyarlanan Bilek Kesenler: Bir Aşk Hikâyesi (Wristcutters: A Love Story, 2006) gibi kurmaca yapımların yanı sıra Keret’in edebiyat yapıtına odaklanan Etgar Keret: Gerçek Bir Hikâyeden Uyarlanmıştır (Etgar Keret: Based on a True Story, 2017) ve Etgar Keret: Hangi Hayvansınız? (Etgar Keret: What Animal Are You?, 2012) gibi belgeselleri de izlemek mümkün. Seçkide ayrıca kısa filmden mini diziye farklı formatlarda çeşitli yapımlar da bulunuyor.

Gösterimlerin hem fiziksel hem de çevrimiçi ortamda gerçekleştirileceği ‘Çarpıcı Gündelik Yaşamlar’ seçkisi kapsamında Etgar Keret, 17 Mayıs Salı günü Pera Müzesi’nde Denizanası gösteriminin ardından bir söyleşi de gerçekleştirecek.

Etgar Keret: Gerçek Bir Hikâyeden Uyarlanmıştır, Etgar Keret: Based on a True Story
Etgar Keret: Gerçek Bir Hikâyeden Uyarlanmıştır

Tüm gösterimlerin ücretsiz olduğu programda rezervasyon zorunluluğu da bulunmuyor. Gösterimlerle ilgili detaylı bilgi edinmek için Pera Müzesi’nin internet sitesi ziyaret edilebilir.

peramuzesi.org.tr

© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.