Şu An Okunan
Psike İstanbul ve MUBI’den ‘Çevrimiçi Sinema Akşamları 2022’

Psike İstanbul ve MUBI’den ‘Çevrimiçi Sinema Akşamları 2022’

Umut

4 Şubat – 27 Mayıs

2010 yılından bu yana çeşitli temalarda ‘Sinema Akşamları’ düzenleyen ve pandemi şartlarından dolayı organizasyonunu bir yıllığına rafa kaldıran Psike İstanbul, MUBI işbirliğiyle hazırladığı özel film seçkisiyle etkinliğe kaldığı yerden devam ediyor. Onuncu yaşını kutlayan ‘Sinema Akşamları 2022’ kapsamında ‘Umut-Umutsuzluk’ teması ekseninde sekiz film seyirciyle buluşacak ve seçilen filmler psikanalistler tarafından yorumlanacak.

Bu kapsamda Yılmaz Güney’in bir yönetmen ve senarist olarak en önemli filmlerinden Umut‘un (1970) gösterimiyle başlayacak etkinlikte Abbas Kiarostami’nin Altın Palmiye ödüllü filmi Kirazın Tadı (Ta’m e guilass, 1997), Roy Andersson’un Yaşayanlar Üçlemesi’nin son halkası İnsanları Seyreden Güvercin (En duva satt på en gren och funderade på tillvaron, 2014), Aki Kaurismäki’nin 2011 yapımı filmi Umut Limanı (Le Havre) ve yaşı ilerlemiş bir seks işçisinin altüst olan yaşamını konu alan E J-yong imzalı Baküs Leydi (Jug-yeo-ju-neun Yeo-ja, 2016) gibi filmler gösterilecek.

İnsanları Seyreden Güvercin

4 Şubat – 27 Mayıs tarihlerine yayılacak programa katılım ücretsiz olup filmler mubi.com/psikeistanbul adresi üzerinden izlenebilecek. Filmlerin değerlendirileceği sohbetler ise Psike İstanbul’un YouTube kanalı üzerinden gerçekleştirilecek. Detaylı bilgiye derneğin internet sitesinden ulaşmak mümkün.

psikeistanbul.org

-->
© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.