Şu An Okunan
SaturDox Sezon Finalini ‘Ben Uçtum Sen Kaldın’ ile Yapacak

SaturDox Sezon Finalini ‘Ben Uçtum Sen Kaldın’ ile Yapacak

Her cumartesi son yılların önemli belgesellerini ayağımıza getiren ve ardından bir söyleşi/tartışma ile taçlandıran SaturDox Belgesel Buluşmaları 18 Mayıs 19.00‘daki Ben Uçtum Sen Kaldın gösteriminin ardından kısa bir tatile çıkıyor.

Mizgin Müjde Arslan’ın birçok festivalden ödülle dönen belgeselinin ardından gazeteci-yazar Hamza Aktan ile ‘Geçmişin Gölgesinde Yeni Süreç’ başlıklı bir söyleşi gerçekleştirilecek. Etkinlik mekânı her zaman olduğu gibi Tütün Deposu.

Ben Uçtum Sen Kaldın
(I Flew You Stayed / Ez Firiyam Tu Ma Li Cih)
Yön.: Mizgin Müjde Arslan
Türkiye / 2012, 81′

Bu film bir kadının hiç görmediği gerilla babasını arayışının hikâyesidir. İstanbul’dan Mahmur Mülteci Kampı’na uzanan yolculukta babasının nasıl biri olduğunu, geçmişini, onu sevip sevmediğini sorar. Bu arayış onu en yakınındakilerle yüzleşmeye zorlar.

Fragman: https://youtu.be/16s6xDcpF1c

Hamza Aktan Hakkında:
1983 yılında Gever’de (Yüksekova) doğdu. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nü bitirdi. Bianet, Birgün, Nokta ve Yeni Şafak gibi yayın organlarında muhabir ve editör olarak çalıştı. Londra’da Kürt ve Türk toplum gazetelerinde serbest muhabirlik ve editörlük yaptı. Express, Birikim, Radikal, aciksite.com, haysiyet.com gibi yayınlarda yazıları yayımlandı. Kürt Vatandaş isimli bir kitap yazdı. imc TV’de haber müdürü.

Not: Filmin özgün dili Kürtçe olup Türkçe altyazılı gösterilecektir. Gösterimler ücretsizdir.

 

© 2013-2020 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.