Şu An Okunan
‘Vizyona Alternatif Diziler’ Dosyası Yaz Sayımızda!

‘Vizyona Alternatif Diziler’ Dosyası Yaz Sayımızda!

2000’lerin başında altın çağına giren Amerikan dizi sektörü, bugün ulaştığı noktada Hollywood’un alamadığı riskleri alıyor, hem estetik açıdan hem de ele aldığı konuların can yakıcılığıyla değme sinemacılara taş çıkartıyor. Geçtiğimiz senelerde yaz sayılarımızda vizyondaki kuraklığı ‘Vizyona Alternatif Filmler’ dosyalarımızla aşmayı alışkanlık haline getirmiştik. Bu yıl Temmuz-Ağustos sayımızda ‘aptal kutusu’ olmaktan çıkıp zihin açıcı pek çok projeye ev sahipliği yapan, başka türlü bir televizyonun da imkânlı olduğunu bize kanıtlayan son dönem dizilerini mercek altına alan ‘Vizyona Alternatif Diziler’ dosyamızla karşınızdayız.

Dosyada son yıllara damgasını vuran dizilerden Game of Thrones, True Detective, Masters of Sex, House of Cards, How I Met Your Mother, Hannibal, Top of the Lake, Looking, The Good WifeAmerican Dad! ve Black Mirror’a dair incelemeleri bulabilirsiniz.

Bu dizilerin önünü açan The Sopranos, Six Feet Under, Dexter, Mad Men, Breaking Bad, Lost, Weeds ve daha nicelerini de unutmadık. Amerikan televizyon sektörünün 2000’lerin başından bu yana yaşadığı dönüşüme hızlı bir bakış attık.

Temmuz-Ağustos sayımız bayilerde!

© 2013-2020 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.