Şu An Okunan
İlk Filminizi Yapmak: Türkiye’de Yapımcılık Modelleri Semineri

İlk Filminizi Yapmak: Türkiye’de Yapımcılık Modelleri Semineri

Konuşmacılar: Yamaç Okur, Aslı Erdem, Derya Tarım, Yonca Ertürk, Emine Yıldırım, Anna Maria Aslanoğlu, Serkan Çakarer, Sevil Demirci
Seminer Başlangıcı: 5 Ekim 2019 Cumartesi
Seminer Süresi: 4 hafta-8 seminer (3’er saatten 24 saat)
Saatler: Cumartesi ve Pazar günleri 11:00-14:00 arası
Yer: Sinema Eseri Yapımcıları Meslek Birliği Ofisi, Kuloğlu Mah. Turnacıbaşı Cad. No:3 Kat:3 D:6 Beyoğlu İstanbul
Seminer Ücreti: 1.000 TL (tam), 600 TL (öğrenci ve öğretmen); 2 taksit imkanı, nakit ödemelerde ise %20 indirim. (Fiyatlara KDV dahildir)
İletişim: [email protected]

Türk sinemasında yeni bir yapımcı kuşağı ısrarla gelmeye çalışıyor. Türkiye’deki yapımcıların batıdaki meslektaşlarına entegre olma çabası devam ediyor. Avrupa’da birçok proje geliştirme ve ortak yapım platformunda bu yeni kuşağın projelerini görebiliyoruz. Eurimages’da bir zamanların kağıt üzerindeki ortak yapımlarından son on yılda gerçek ortaklıklara doğru bir yönelim var. Türk filmlerinin önemli festivallerde başarılar kazanmasının sebeplerinden biri de ısrarla risk almaya devam eden ve film üreten yeni yapımcı kuşağı.
Program içeriği SEYAP (Sinema Eseri Yapımcıları Meslek Birliği) tarafından belirlenen bu seminerlerde yapımcıların ilk film serüvenleri mercek altına alınacak. Her seminer öncesinde yapımcının ilk filminin link’i katılımcılara yollanacak. Seminerde ise filmin yapımcısı ilk filmini yaratma sürecini anlatacak.
Her filmle yeni şeyler öğreniriz. Ve teoride her film birbirinden farklıdır. 4 hafta sonunda, 8 seminerde, 8 farklı yapımcıdan filmlerini yaratma maceralarını dinleyeceğiz. Bu seminer, yapımcılık kariyeri yapmayı ve genel olarak sinema sektöründe farklı alanlarda kariyer yapmayı hedefleyenlere ve son dönem Türk sinemasını bir de yapımcılardan ilk ağızdan dinlemek isteyenlere yönelik.

PROGRAM
5 Ekim Cumartesi 11:00 Yamaç Okur “Tatil Kitabı” (Yönetmen: Seyfi Teoman)
6 Ekim Pazar 11:00 Aslı Erdem “Annemin Şarkısı” (Yönetmen: Erol Mintaş)
12 Ekim Cumartesi 11:00 Derya Tarım “Daire” (Yönetmen: Atıl İnaç)
13 Ekim Pazar 11:00 Yonca Ertürk “Neredesin Firuze” (Yönetmen: Ezel Akay)
19 Ekim Cumartesi 11:00 Emine Yıldırım “Canavarlar Sofrası” (Yönetmen: Ramin Matin)
20 Ekim Pazar 11:00 Anna Maria Aslanoğlu “Körfez” (Yönetmen: Emre Yeksan)
26 Ekim Cumartesi 11:00 Serkan Çakarer “Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak” (Yönetmen: Ahmet Uluçay)
27 Ekim Pazar 11:00 Sevil Demirci “Gemide” (Yönetmen: Serdar Akar)

© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.