Şu An Okunan
Arif v 216

Arif v 216

Arif’in Gora gezegenindeki maceralarından sekiz yıl sonra, orada edindiği arkadaşı Robot 216 dünyaya kendisini ziyarete gelir. 216 bir insan gibi yaşamak ve âşık olmak istemektedir. Arif eski arkadaşına yardım etmeye karar verir ve beraber 70’li yıllarda bir yolculuğa çıkarlar. Ancak 216’nın bir robot olduğu insanlar tarafından anlaşılınca işler karışacaktır.

İZLENMELİ Mİ? Cem Yılmaz’ın senaryosunu kaleme aldığı ve başrolünü üstlendiği Arif v 216, G.O.R.A’da (2004) tanıştığımız Esnaf Arif ile Robot 216’nın bu kez dünyada yaşadıkları maceralara odaklanıyor. Cem Yılmaz ve Ozan Güven’in yanı sıra Seda Bakan, Özkan Uğur, Zafer Algöz, Çağlar Çorumlu, Özge Özberk ve Farah Zeynep Abdullah gibi isimlerden oluşan geniş oyuncu kadrosuyla dikkat çeken filmin yönetmenliğini ise, Kocan Kadar Konuş serisi ve Görümce’yle (2016) tanınan Kıvanç Baruönü üstleniyor. Arif v 216, Yeşilçam mizansenleriyle, sinema ve popüler kültür referanslarıyla, mizahla nostaljiyi iç içe geçiren yaklaşımıyla, bir Cem Yılmaz filminin yarattığı beklentiyi karşılıyor.

Yönetmen: Kıvanç Baruönü

Senaryo: Cem Yılmaz

Oyuncular: Cem Yılmaz (Arif Işık/Erşan Kuneri), Ozan Güven (216 Robot), Özkan Uğur (Garavel), Özge Özberk (Ceku), Farah Zeynep Abdullah (Ajda Pekkan), Zafer Algöz (Besim), Seda Bakan (Pembe Şeker), Mert Fırat (Sadri Alışık), Çağlar Çorumlu (Zeki Müren)

Türkiye/2017/Türkçe/125 dk./CMYLMZ Fikirsanat, NuLook (CGV Mars Dağıtım)

Vizyon tarihi: 5 Ocak

DC0vXjaXYAAcPA1

© 2013-2020 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.