Şu An Okunan
Aslan Kral / The Lion King

Aslan Kral / The Lion King

Ormanın kralı Mufasa’nın oğlu Simba, aynı zamanda krallığın varisidir. Ancak Mufasa’nın kardeşi Scar, ihtirasına yenik düşer ve krallığı ele geçirmek için Mufasa’ya ihanet etmeye karar verir. Scar’ın ihanetiyle babası Mufasa’yı kaybeden Simba sürgüne gönderilir. Ancak günü geldiğinde amcasına bu ihanetin bedelini ödetmek ve hakkı olan krallığı almak için geri dönecektir.

İZLENMELİ Mİ? 90’lı yılların en başarılı animasyonları arasında yer alan Aslan Kral’ın (The Lion King, 1994) yeniden yapımının yönetmen koltuğunda Orman Çocuğu’nu (The Jungle Book, 2016) da yöneten Jon Favreau oturuyor. Seslendirme kadrosunda Chiwetel Ejiofor, James Earl Jones gibi isimleri barındıran film, orijinal filme yeni bir bakış getirmekten uzak bir animasyon.

Yönetmen: Jon Favreau

Senaryo: Jeff Nathanson

Seslendirenler: Donald Glover (Simba), Chiwetel Ejiofor (Scar), John Oliver (Zazu), James Earl Jones (Mufasa), Alfre Woodard (Sarabi), John Kani (Rafiki), Alfre Woodard (Sarabi), JD McCrary (Simba’nın gençliği), Shahadi Wright Joseph (Nala’nın gençliği)

ABD/2019/İngilizce-Hintçe-Tamilce-Teluguca/118 dk./UIP

Vizyon Tarihi: 19 Temmuz

© 2013-2020 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.