Şu An Okunan
Ben-Hur

Ben-Hur

Kudüslü Prens Yahuda Ben-Hur ile evlatlık Messala, aralarından su sızmayan iki kardeştir. Ancak aile içindeki yerinden ve toplumsal konumundan memnun olmayan Messala, kendini kanıtlamak için Roma’ya gidip orduya katılmaya karar verir. Roma İmparatorluğu’nun baskıcı yönetimi zamanla Kudüs halkını isyan ettirirken, ailesi katledilen Ben-Hur da sürgüne gönderilir. Yıllar sonra intikam arzusuyla Kudüs’e döndüğünde, karşısında artık yüksek rütbeli bir subay olan Messala’yı bulacaktır.

İZLENMELİ Mİ? Hıristiyanlığın ilk yıllarında geçen bir kahramanlık öyküsü anlatan Ben-Hur, iki kardeş arasındaki rekabeti odağa alıyor. Ne var ki Gece Bekçisi (Nochnoy Dozor, 2004) ve Wanted (2008) gibi aksiyonlarıyla tanınan Kazak yönetmen Timur Bekmambetov’un imzasını taşıyan film, William Wyler’ın 1959 tarihli epiğinin görkeminden uzak bir yeniden yapım.

Yönetmen: Timur Bekmambetov

Senaryo: Keith R. Clarke, John Ridley (Lew Wallace’ın romanından)

Oyuncular: Jack Huston (Yahuda Ben-Hur), Toby Kebbell (Messala Severus), Rodrigo Santoro (İsa), Nazanin Boniadi (Esther), Morgan Freeman (İlderim), Ayelet Zurer (Naomi Ben-Hur), Pilou Asbæk (Pontius Pilate), Haluk Bilginer (Simonides)

ABD/2016/İngilizce/125 dk./UIP

Vizyon tarihi: 9 Eylül

ben_hur

© 2013-2020 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.