Şu An Okunan
Elveda / The Farewell

Elveda / The Farewell

Çin asıllı Amerikalı Billi, New York’ta yaşayan genç bir kadındır. Büyükannesi Nai Nai’nin ölümcül bir kansere yakalandığını ve iyileşme şansı olmadığı için ailesinin bu gerçeği kendisinden saklamaya karar verdiğini öğrenince, anne ve babasının peşinden Çin’e gider. Ailenin planı, apar topar düzenlenen bir düğün vesilesiyle tüm akrabaların bir araya gelmesi ve büyükanneyi son bir kez görmesidir.

İZLENMELİ Mİ? Lulu Wang’in yazıp yönettiği Elveda, trajik bir hikâyeden hareketle genç bir kadının kimlik karmaşasına ve Doğu ile Batı arasındaki kültürel çelişkilere odaklanan bir komedi/drama. Ancak Doğu-Batı ayrımının altını fazlasıyla kalın çizgilerle çizmesinin filmi şematik bir anlatıya hapsettiğini eklemek gerek. Sundance’teki prömiyerinden bu yana övgülerle karşılanan Elveda son olarak başroldeki Awkwafina’ya Altın Küre kazandırsa da Akademi Ödülleri’nde herhangi bir dalda adaylık elde edemedi.

Yönetmen: Lulu Wang

Senaryo: Lulu Wang

Oyuncular: Awkwafina (Billi), Shuzhen Zhao (Nai Nai), Tzi Ma (Haiyan), Diana Lin (Lu Jian), Yongbo Jiang (Haibin), Han Chen (Hao Hao), Xiang Li (Ling Teyze), Hongli Liu (Gao Teyze), Aoi Mizuhara (Aiko)

ABD/2020/Mandarince-İngilizce/100 dk./Bir Film

Vizyon Tarihi: 24 Ocak

© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.