Şu An Okunan
Karanlık Sular / Dark Waters

Karanlık Sular / Dark Waters

Başarılı avukat Robert Bilott, toplumu yakından ilgilendiren bir davayı almıştır. Küçük bir kasabada günden güne artan ve nedeni bilinmeyen büyükbaş hayvan ölümlerini araştıran Bilott, bu ölümlere ülkenin en köklü şirketlerinden birinin sebep olduğunu anlar. İdealist avukatın gerçekleri ortaya çıkarmak için ailesini ve geleceğini riske atması gerekecektir.

İZLENMELİ Mİ? Nathaniel Rich’in 2016 yılında New York Times için kaleme aldığı ‘The Lawyer Who Became DuPont’s Worst Nightmare’ yazısından uyarlanan Karanlık Sular’ın yönetmenliğini, son olarak Wonderstruck (2017) filmine imza atan Todd Haynes üstleniyor. Oyuncu kadrosunda Mark Ruffalo, Anne Hathaway ve Tim Robbins gibi yıldızların yer aldığı film, sermaye-siyaset ilişkisine dikkat çeken bir politik gerilim.

Yönetmen: Todd Haynes

Senaryo: Mario Correa, Matthew Michael Carnahan

Oyuncular: Mark Ruffalo (Rob Bilott), Anne Hathaway (Sarah Barlage Bilott), Tim Robbins (Tom Terp), Bill Pullman (Harry Dietzler), Bill Camp (Wilbur Tennant), Victor Garber (Phil Donnelly)

ABD/2019/İngilizce/126 dk./Chantier

Vizyon Tarihi: 7 Şubat

© 2013-2020 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.