Şu An Okunan
Peri: Ağzı Olmayan Kız

Peri: Ağzı Olmayan Kız

Büyük Dünya Savaşı’nın devam ettiği bir dönemde, on yıl önce yaşanan santral patlamasının ardından çocuklar kimi uzuvları olmadan dünyaya gelmeye başlamıştır. Ağzı olmayan Perihan da babasıyla birlikte ormanın derinliklerinde, dünyadan yalıtılmış bir şekilde yaşamaktadır. Ancak santralin güvenlik birimlerinin evlerine yaptığı baskın sonrasında Perihan ormanı terk etmek zorunda kalır ve hiç beklemediği bir maceraya atılır.

İZLENMELİ Mİ? Kısa filmlerinin ardından Baskın (2015) ve Ev Kadını (Housewife, 2017) gibi uzun metrajlarla Türkiye korku sineması içinde kendine özgün bir yol çizen Can Evrenol, üçüncü uzun metrajında distopya geleneğinden beslenen masalsı bir hikâye anlatıyor. Peri: Ağzı Olmayan Kız, özellikle atmosferi ve sanat yönetmenliğiyle dikkat çeken sıradışı bir deneme.

Yönetmen: Can Evrenol

Senaryo: Can Evrenol, Kutay Ucun

Oyuncular: Elif Sevinç (Perihan), Denizhan Akbaba (Kaptan), Özgür Civelek (Yusuf), Kaan Alp Dayı (Porsuk), Sermet Yeşil (Baba), Mehmet Yılmaz Ak (Kemal), Özay Fecht (Çavuşun Karısı)

 Türkiye/2019/Türkçe/97 dk./Asteros-AC Film-MO Film-TME Films (TME Films)

 Vizyon Tarihi: 7 Şubat

© 2013-2020 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.