Şu An Okunan
Küçük Adamlar / Little Men

Küçük Adamlar / Little Men

13 yaşındaki Jake’in büyükbabası vefat etmiştir. Jake ile ailesi, Brooklyn’de büyükbabadan miras kalan eve taşınır. Evin alt katında ise, Şilili bir terzi olan Leonor ve oğlu kiracıdır. Leonor’un aktör olmak isteyen oğlu Tony ile ressam olmak isteyen Jake hemen arkadaş olurlar. Fakat, ailelerinin ev sahibi ve kiracı ilişkisi gölgesi, Jake ve Tony’nin arkadaşlıklarına da gölgesini düşürecektir.

İZLENMELİ Mİ? Işık Açık Kalsın (Keep The Lights On, 2012) ve Aşk Başkadır (Love Is Strange, 2014) gibi filmleriyle tanınan New Yorklu yönetmen Ira Sachs, iki genç ve duygusal erkeğin arkadaşlıklarını yakın plana aldığı bu mütevazı ve dokunaklı filminde, Brooklyn’de süregiden kentsel dönüşüm mevzusunu da filmin odağına yerleştiriyor. Başrollerde büyük övgüler alan iki yepyeni genç oyuncunun yanı sıra Gloria (2013) filmiyle gönlümüze taht kuran Şilili aktris Paulina Garcia da filmin tatlı süprizlerinden.

Yönetmen: Ira Sachs

Senaryo: Ira Sachs, Mauricio Zacharias

Oyuncular: Theo Taplitz (Jake Jardine), Michael Barbieri (Tony Calvelli), Greg Kinnear (Brian Jardine), Paulina Garcia (Leonor Calvelli), Jennifer Ehle (Kathy Jardine)

ABD/2016/İngilizce/85 dk./M3 Film(Mars)

Vizyon tarihi: 9 Eylül

little-men

© 2013-2020 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.