Şu An Okunan
Mary Shelley

Mary Shelley

Yazar William Godwin ve kadın hakları savunucusu Mary Wollstonecraft’ın kızı Mary Godwin Wollstonecraft, 17 yaşındayken dönemin önemli romantik şairlerinden Percy Shelley ile bir aşk yaşar. Genç çift İsviçre’ye kaçarak evlenirler. Mary, gördüğü bir kabusun sonrasında ünlü romanı ‘Frankenstein’i kaleme alacaktır.

İZLENMELİ Mİ? ‘Frankenstein’ın yazarı Mary Wollstonecraft Godwin’in gençliğini ve romanının ortaya çıkış sürecini ele alan filmin yönetmenliğini, Vecide (Wadjda, 2012) filmiyle Suudi Arabistan’ın ilk kadın yönetmeni olan Haifaa Al-Mansour üstleniyor.

Yönetmen: Haifaa Al-Mansour

Senaryo:  Emma Jensen, Haifaa Al-Mansour

Oyuncular: Elle Fanning (Mary Shelley), Maisie Williams (Isabel Baxter), Douglas Booth (Percy Shelley), Joanne Froggatt (Mary Jane Clairmont), Stephen Dillane (William Godwin), Tom Sturridge (Lord Byron), Bel Powley (Claire Clairmont), Ben Hardy (John Polidori), Ciara Charteris (Harriet Shelley), Hugh O’Conor (Samuel Taylor Coleridge), Jack Hickey (Thomas Hogg)

Birleşik Krallık-Lüksemburg-ABD/2017/İngilizce/120 dk./Fabula Films (Başka Sinema)

Vizyon tarihi: 13 Temmuz

© 2013-2020 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.