Şu An Okunan
McFarland / McFarland, USA

McFarland / McFarland, USA

Kaliforniya’nın en yoksul bölgelerinden McFarland’a yerleşen deneyimli antrenör Jim White, çoğu Meksikalılardan oluşan lise öğrencilerinin atletik yeteneklerini keşfedecektir.

İZLENMELİ Mİ? Balinanın Sırtında (Whale Rider, 2002) ve Tek Başına (North Country, 2005) ile tanınan Yeni Zelandalı yönetmen Niki Caro, bu kez klişelere yaslanan bir spor filmiyle karşımızda. Kevin Costner ise, kariyerinde birçok kez olduğu gibi, “isterseniz başarabilirsiniz” mesajları veren pedagojik kahraman rolünde boy gösteriyor. Caro’nun, konvasiyonel bir başarı hikâyesini demode bir anlatımla işlemesine rağmen politik açıdan duyarlı bir filme imza attığı ve karakter tasvirlerinde yer yer derinlik yakalayabildiği söyleniyor.


Advertisement

Yönetmen: Niki Caro

Senaryo: Christopher Cleveland, Bettina Gilois, Grant Thompson

Oyuncular: Kevin Costner (Jim White), Maria Bello (Cheryl White), Morgan Saylor (Julie White), Carlos Pratts (Thomas Valles), Johnny Ortiz (Jose Cardenas), Hector Duran (Johnny Sameniego, Sergio Avelar (Victor Puentes)

ABD/2015/İngilizce/129 dk./UIP

Vizyon Tarihi: 26 Haziran

macfarland-usa

© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.