Şu An Okunan
Mutlu Lazzaro / Lazzaro Felice

Mutlu Lazzaro / Lazzaro Felice

İtalya’nın geri kalanından yalıtılmış bir köyde yaşayan iyi niyetli Lazzaro, akrabalarıyla birlikte bir Markiz’in emrinde ücretsiz işçi olarak çalışmaktadır. Markiz’in şehirden gelen oğlu Tancredi’yle aralarında zamanla bir arkadaşlık başlar. Tancredi kendisini Lazzaro’ya kaçırtarak annesinin ilgisini çekmeye çalışır. Ancak işler sarpa sarar ve kimsenin yıllardır ziyaret etmediği köyü polisler basar.

İZLENMELİ Mİ? Bir önceki filmi Mucizeler’le (Le Meraviglie, 2014) Cannes Film Festivali’nde Jüri Büyük Ödülü kazanan Alice Rohrwacher, geçtiğimiz yılki festivalde de Mutlu Lazzaro’yla En İyi Senaryo ödülünün sahibi oldu. Yönetmen, toplumsal gerçekçilik öğeleri de barındıran büyülü gerçekçi filminde masalsı bir atmosfer kurmayı başarıyor.

Yönetmen: Alice Rohrwacher

Senaryo: Alice Rohrwacher

Oyuncular: Adriano Tardiolo (Lazzaro), Alba Rohrwacher (Antonia), Tommaso Ragno (Yetişkin Tancredi), Luca Chikovani (Tancredi’nin gençliği), Sergi López (Ultimo), Nicoletta Braschi (Markiz Alfonsina De Luna), David Bennent (Ingegnere Svizzero)

İtalya-İsviçre-Fransa-Almanya/2018/İtalyanca/125 dk./Filmartı

Vizyon tarihi: 1 Mart

© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.