Şu An Okunan
Kundura Sinema Mart Programı

Kundura Sinema Mart Programı

2-30 Mart / Beykoz Kundura

Kundura Sinema Mart ayı programında yine farklı ülke ve dönemlerden pek çok filmi izleyiciyle buluşturuyor. Programın merakla beklenen yeni bölümlerinden Wim Wenders seçkisinde usta yönetmenin en iyi filmleri arasında yer alan Alice Kentlerde (Alice in den Städten, 1974), Paris, Texas (1984) ve Berlin Üzerindeki Gökyüzü (Der Himmel über Berlin, 1987) gösterilecek. Programdaki bir diğer bölüm ise tren yolculuklarını konu alan filmlerden oluşuyor: Taylandlı yönetmen Sompot Chidgasornpongse’in ilk filmi Demiryolu Sakinleri (Mon Rot Fai, 2016) belgeseli, Jim Jarmusch imzalı Gizem Treni (Mystery Train, 1989) ve Wes Anderson imzalı The Darjeeling Limited (2007).


Advertisement

Kundura Sinema’nın 8 Mart Kadınlar Günü özel gösterimlerinde ise Ridley Scott’ın başyapıtlarından Thelma & Louise’in (1991) yanı sıra yakın dönem bağımsız Çin sinemasının başarılı örneklerinden Kadın Yönetmenler (Female Directors, 2012) adlı kısa film gösterilecek. Ayrıca canlı müzik eşliğinde gerçekleşecek gösterimler de programda yer almaya devam ediyor. Georg Wilhelm Pabst’ın sessiz filmi Pandora’nın Kutusu (Die Büchse der Pandora, 1929), Yiğit Özatalay ve Mustafa Kemal Emirel’den oluşan Yürüyen Merdiven’in canlı müziği eşliğinde Kundura Sinema izleyicileriyle buluşacak. Fransız Yeni Dalgası’nın usta yönetmenlerinden Jacques Rivette imzalı Paris Bize Aittir’de (Paris Nous Appartient, 1961) de yine bu ayki programın dikkat çeken filmleri arasında.

Kundura Sinema’da geçtiğimiz aylarda izlediğimiz Barcelona’yı Beklerken (Waiting for Barcelona), Dünyada Bir Gece (Night on Earth, 1991), Taksi Şoförü (Taxi Driver, 1976), Tetikçinin Gecesi (Collateral, 2004) ve Bazıları Sıcak Sever (Some Like it Hot, 1959) filmlerinin gösterimleri Mart ayında da devam ediyor.

PROGRAMDAKİ FİLMLERLE İLGİLİ AYRINTILI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ.

© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.