Şu An Okunan
Neon Şeytan / The Neon Demon

Neon Şeytan / The Neon Demon

Daha 18’ini doldurmadan model olma hayalleriyle Los Angeles’a gelen Jesse, kısa sürede moda sektörünün büyük isimlerinin dikkatini çeker. Jesse’nin etrafı bir anda, güzelliği ve kusursuzluğu saplantı hâline getirmiş insanlarla dolacak, genç kadın, şöhret basamaklarını yıldırım hızıyla çıkmanın bedelleriyle yüzleşecektir.

İZLENMELİ Mİ? Şiddet dolu yaşamlara stilize bakışlar atmasıyla bilinen Danimarkalı yönetmen Nicolas Winding Refn’in kariyeri, Pusher serisi ve Sürücü (Driver, 2011) gibi çok ses getiren yapımların ardından Sadece Tanrı Affeder’le (Only God Forgives, 2013) düşüşe geçmişti. Geçtiğimiz yıl Cannes’da Altın Palmiye için yarışan Neon Şeytan, etkileyici renk kullanımı, mizansenleri ve rüyamsı atmosferiyle hemen göze çarpsa da, Refn’in kamerasını çevirdiği dünyaya dair derin bir bakış geliştirdiğini söylemek güç.

Yönetmen: Nicolas Winding Refn

Senaryo: Nicolas Winding Refn, Mary Laws, Polly Stenham

Oyuncular: Elle Fanning (Jesse), Karl Glusman (Dean), Jena Malone (Ruby), Bella Heathcote (Gigi), Abbey Lee (Sarah), Keanu Reeves (Hank) 

Fransa-Danimarka-ABD/2016/İngilizce/118 dk./Fabula Films (M3 Film)

Vizyon Tarihi: 5 Ağustos

neon_seytan

© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.