Şu An Okunan
Sarayın Gözdesi / The Favourite

Sarayın Gözdesi / The Favourite

İngiltere Kraliçesi Anne’in en büyük arkadaşı ve yardımcısı olan Leydi Sarah, bir yandan kraliçeyi Fransa’yla savaşa girme konusunda ikna etmeye çalışırken, bir yandan da saray içindeki iktidarını korumak zorundadır. Ancak kuzeni Abigail’in gelişiyle saraydaki güç dengeleri altüst olur.

İZLENMELİ Mİ? Yunan Yeni Dalgası’nın en önemli yönetmenlerinden Yorgos Lanthimos’un Venedik Film Festivali’nden Jüri Büyük Ödülü’yle dönen filmi, En İyi Film ve En İyi Yönetmen de dâhil olmak üzere on dalda Oscar’a aday gösterildi. Lanthimos’un grotesk ve çarpık bir aristokrasi portresi çizdiği filmde Olivia Colman, Rachel Weisz ve Emma Stone’un etkileyici performansları da dikkat çekiyor.

Yönetmen: Yorgos Lanthimos

Senaryo: Deborah Davis, Tony McNamara

Oyuncular: Olivia Colman (Kraliçe Anne), Rachel Weisz (Sarah), Emma Stone (Abigail), James Smith (Godolphin), Mark Gatiss (Lord Marlborough), Willem Dalby (Central Tory Booker), Carolyn Saint-Pé (Madam Tournée), Nicholas Hoult (Harley), Jenny Rainsford (Mae)

İrlanda-ABD-Birleşik Krallık/2018/İngilizce/119 dk./TME Films

Vizyon tarihi: 8 Şubat

© 2013-2020 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.