Şu An Okunan
X-Men: Dark Phoenix

X-Men: Dark Phoenix

Jean Grey uzaydaki bir kurtarma operasyonu sırasında gizemli bir kozmik güçle karşılaşmış ve ölümden dönmüştür. Bu olay ona hem yepyeni süper güçler kazandırır hem de onu psikolojik açıdan dengesiz Dark Phoenix’e dönüştürür. X-Men üyeleri, tüm dünyayı tehdit eden Dark Phoenix’e karşı mücadele etmek zorunda kalacaklardır.

İZLENMELİ Mİ? Jean Grey’in geçirdiği dönüşüme odaklanan yeni X-Men filmi, aynı zamanda senaryoya da imza atan Simon Kinberg’ün ilk yönetmenlik denemesi. Son derece olumsuz eleştirilerle karşılanan X-Men: Dark Phoenix, on iki filmlik serinin en zayıf halkalarından biri olarak değerlendiriliyor.

Yönetmen: Simon Kinberg

Senaryo: Simon Kinberg (Jack Kirby ve Stan Lee’nin çizgi roman serisinden)

Oyuncular: James McAvoy (Profesör Charles Xavier), Michael Fassbender (Erik Lehnsherr / Magneto), Jennifer Lawrence (Raven / Mystique), Nicholas Hoult (Hank McCoy / Beast), Sophie Turner (Jean Grey / Phoenix), Tye Sheridan (Scott Summers / Cyclops), Alexandra Shipp (Ororo Munroe / Storm), Evan Peters (Peter Maximoff / Quicksilver), Kodi Smit-McPhee (Kurt Wagner / Nightcrawler), Jessica Chastain (Vuk)

ABD/2019/İngilizce/113 dk./TME Films

Vizyon Tarihi: 5 Haziran

 

© 2013-2020 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.