Şu An Okunan
Yesterday

Yesterday

Jack Malik, kendi kendine şarkılar besteleyen ve onları seslendiren bir gençtir. Ona inanan tek kişi, hem menajeri hem de en yakın arkadaşı olan Ellie’dir. Bir noktada müziği bırakmaya karar veren ve kendinden umudu kesen Jack, bir gün bir kaza geçirir. Uyandığında dünyada kimse efsanevi müzik grubu The Beatles’ı hatırlamamaktadır. Grubun şarkılarını seslendirmeye başlayan Jack, dünyaca ünlü bir müzisyen olur.

İZLENMELİ Mİ? Trainspotting (1996) ve Milyoner (Slumdog Millionaire, 2008) gibi filmlerin usta yönetmeni Danny Boyle’un imzasını taşıyan Yesterday, efsanevi The Beatles’a saygı duruşu niteliğinde bir romantik komedi. Günümüz müzik endüstrisini mizahi bir dille eleştiren film, geçmişe dair de nostaljik bir anlatı kuruyor. Filmin oyuncu kadrosunda Ed Sheeran ve Kate McKinnon gibi isimler de yer alıyor.

Yönetmen: Danny Boyle

Senaryo: Richard Curtis

Oyuncular: Himesh Patel (Jack Malik), Lily James (Ellie Appleton), Ed Sheeran  (Ed Sheeran), Kate McKinnon (Debra Hammer), Sophia Di Martino (Carol), Ellise Chappell (Lucy), Meera Syal (Sheila Malik)

Birleşik Krallık/2019/İngilizce/116 dk./UIP

Vizyon Tarihi: 28 Haziran

-->
© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.
Sepetim
Sepetiniz boş.