Şu An Okunan
Kundura Sinema’da Blade Runner Paneli

Kundura Sinema’da Blade Runner Paneli

29 Haziran / Beykoz Kundura

Mayıs ve Haziran aylarında izleyicilere Distopya’ya Hoşgeldiniz başlıklı kapsamlı bir seçki sunan Kundura Sinema, tüm zamanların en önemli distopyalarından biri olan Blade Runner üzerine bir panele ev sahipliği yapıyor.

29 Haziran Cumartesi günü 13:00’da düzenlecek panelde hem Ridley Scott imzalı 1982 yapımı film hem de Denis Villeneuve’ün yönettiği devam filmi Blade Runner 2049 analiz edilerek Blade Runner evreninin 40 yıla yakın bir süredir neden onca makale ve tartışmanın konusu olduğu, filmin kurduğu mitolojinin insanlığın geleceğine dair nelere işaret ettiği konuşulacak.

Blade Runner Evreni: Gelecek ve Düşler başlığını taşıyan panele Hasan Cömert moderatörlüğünde sinema yazarları Senem Aytaç, Gülengül Altıntaş ve Kutlukhan Kutlu konuşmacı olarak katılacak.

Beykoz Kundura’daki panele özel Taksim-AKM önünden saat 12.00’de servis kaldırılacak. Panelin ardından Kundura Sinema’da 16:00’da Blade Runner 2049, 19:30’da ise yıllar sonra hazırlanan ‘son kurgu’suyla Blade Runner izlenebilecek.

beykozkundura.com

-->
© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.
Sepetim
Sepetiniz boş.