Şu An Okunan
Altyazı’nın Ekim Sayısı Bayilerde!

Altyazı’nın Ekim Sayısı Bayilerde!

14. Filmekimi
Altyazı Ekim sayısında, bu yıl 14.’sü düzenlenen Filmekimi’ni kapağına taşıyor. Todd Haynes’in merakla beklenen Patricia Highsmith uyarlaması Carol’dan Noah Baumbach’ın New York’u mesken tutan yeni filmi Bayan Amerika’ya (Mistress America), Filmekimi programından kaçırılmaması gereken on filmle ilgili inceleme yazıları bu ay Altyazı’da okunabilir.

45 Yıl
İki eşcinsel erkeğin iki güne sığan aşkını anlatan Hafta Sonu (Weekend) ile büyük bir çıkış yapan Andrew Haigh, 45 Yıl’da (45 Years) kariyerinde yeni bir doruk noktasına ulaşıyor. Huzurlu ilişkileri bir mektupla sarsılan yaşlı bir çiftin öyküsünü ele alan 45 Yıl, tekinsiz bir evlilik portresi ortaya koyuyor. Dergide bu ay, Berlinale’de yarışan ve festivalden iki ödülle dönen 45 Yıl ile ilgili Ali Deniz Şensöz’ün geniş bir değerlendirme yazısı yer alıyor.

Bulantı
Bekleme Odası’nın bıraktığı yerden devam eden Bulantı’da, yönetmen Zeki Demirkubuz bir kez daha başrolü üstleniyor. Bulantı’yı Demirkubuz’un Yazgı, İtiraf ve Yeraltı filmlerindeki karakterlerin gölgelerini takip ederek inceleyen Abbas Bozkurt, yönetmenin sinemasını mercek altına alıyor.

Mr. Robot
Occupy Wall Street’in “Biz %99’uz” sloganından hareket ederek anti-kapitalist bir hacker öyküsü anlatan popüler TV dizisi Mr. Robot, izleyicilerin borçlarını silmeye kadar varan sosyal medya kampanyalarıyla da adından söz ettirmişti. Son yılların en heyecan verici TV dizilerinden sayılan Mr. Robot üzerine Fırat Erdoğmuş’un kaleme aldığı geniş inceleme yazısı Altyazı’nın Ekim sayısında okunabilir.

ALTYAZI’da ayrıca
Wes Craven: Ağustos ayında hayatını kaybeden korku ustasının kariyerine bakış
Deniz Gamze Ergüven ile söyleşi: Ödüllü Mustang’in yönetmeniyle ilk filmi üzerine
Ben Kimim? (Kein System ist sicher): Seyirciyi hack’leyen film
Sessizliği Bakışı (The Look of Silence): Soykırımın hayaletleri
İlişki Durumu: Kaçamak (She’s Funny That Way): Peter Bogdanovich’ten Hollywood klasiklerine selam
Everest: Bir ‘fetih’ öyküsü
Mr. Holmes ve Müthiş Sırrı (Mr. Holmes): Sherlock Holmes evrenine kayda değer bir katkı
Ziyaret (The Visit): M. Night Shyamalan’dan özüne dönüş denemesi
Kod Adi: U.N.C.L.E. (The Man from U.N.C.L.E.): Guy Ritchie’nin casusluk komedisi
Basit Sorular: Yekta Kopan’ın bu ayki soruları Minyonlar (Minions) filmine
Ayın Kısası: Cana Bilir-Meier’in Semra Ertan filmi
Bir An: Birgül Oğuz Arizona Rüyası’nı (Arizona Dream, 1992) kaleme aldı
+Hediye Afiş: Marslı (The Martian)

-->
© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.
Sepetim
Sepetiniz boş.