Şu An Okunan
Aşk, Şimdi / Now is Good

Aşk, Şimdi / Now is Good

Tessa, lösemi hastası olan ve yaşayacak fazla zamanının kalmadığını bilen genç bir kızdır. Bu dünyadaki kısıtlı zamanını iyi değerlendirmek amacıyla Tessa, mutlaka yapmak istediği şeylerden oluşan bir liste hazırlar. Listenin en tepesinde ise, ilk cinsel deneyimini yaşamak vardır.

İZLENMELİ Mİ? Aşk, Şimdi, son olarak Marigold Oteli’nde Hayatımın Tatili’nin (The Best Exotic Marigold Hotel, 2011) senaryosuna imza atan Ol Parker’ın 2005 tarihli Imagine Me & You’dan bu yana yönettiği ilk film. Parker’ın İngiliz oyuncu ve yazar Jenny Downham’ın ‘Before I Die’ adlı ödüllü romanından uyarladığı Aşk, Şimdi, genç yaşta ölümle yüz yüze gelmenin trajedisini yer yer fazlasıyla melodramatik bir yaklaşımla ele alıyor. Ancak filmin ölümcül hastalığın detaylarını resmetme konusunda elini korkak alıştırmadığını da belirtelim.

Yönetmen: Ol Parker

Senaryo: Ol Parker (Jenny Downham’ın romanından)

Oyuncular: Dakota Fanning (Tessa Scott), Paddy Considine (Baba), Jeremy Irvine (Adam), Kaya Scodelario (Zoey), Rose Leslie (Fiona), Olivia Williams (Anne)

Birleşik Krallık/2012/İngilizce/103 dk./Bir Film (Tiglon)

Vizyon Tarihi: 5 Nisan

Web Sitesi: wwws.warnerbros.co.uk/nowisgood

ask_simdi

© 2013-2020 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.