Şu An Okunan
Ben ve Sen / Io e te

Ben ve Sen / Io e te

İçine kapalı bir lise öğrencisi olan Lorenzo, ailesine okulun düzenlediği kayak gezisine gideceğini söyledikten sonra yanına bir haftalık ihtiyaç malzemelerini alarak, yaşadığı apartmanın bodrumuna saklanır. Burada kitapları ve müzikleriyle huzur içinde geçirmeyi umduğu günler, güzel üvey ablası Olivia’nın beklenmedik bir biçimde Lorenzo’nun yanına sığınmasıyla farklı bir boyut kazanacaktır.

İZLENMELİ Mİ? Bertolucci’nin 2003 yapımı Düşler, Tutkular ve Suçlar’dan (The Dreamers) bu yana çektiği ilk film olan Ben ve Sen’in çok büyük bir kısmı tek mekânda, iki karakter arasında geçiyor. Ancak usta yönetmenin pek sevdiği eski usûl büyüme öykülerinden birini günümüz gençliği üzerinden anlatırken oldukça demode bir sonuca ulaştığını belirtmek gerek.

Yönetmen: Bernardo Bertolucci

Senaryo: Niccolò Ammaniti, Umberto Contarello, Francesca Marciano, Bernardo Bertolucci (Niccolò Ammaniti’nin romanından)

Oyuncular: Jacopo Olmo Antinori (Lorenzo), Tea Falco (Olivia), Sonia Bergamasco (Lorenzo’nun annesi), Tommaso Ragno (Ferdinando), Veronica Lazar (Lorenzo’nun büyükannesi)

İtalya/2012/İtalyanca/103 dk./Bir Film (M3 Film)

Vizyon Tarihi: 17 Mayıs

ben_ve_sen

-->
© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.
Sepetim
Sepetiniz boş.