Şu An Okunan
Bir Şarkının Peşinde / Searching for Sugar Man

Bir Şarkının Peşinde / Searching for Sugar Man

70’lerde çıkardığı iki albümle Güney Afrika’da milyonlarca kopya satan ve bir idol haline gelen Sixto Rodriguez, kendi ülkesi ABD’de neredeyse hiç tanınmamaktadır. Güney Afrika’da yıllar boyu, Rodriguez’in çoktan öldüğüne, hatta sahnede intihar ettiğine dair rivayetler dolaşır. Güney Afrikalı iki gazeteci, Rodriguez’in öyküsünün peşine düşerler.

İZLENMELİ Mİ? Son yılların en popüler müzik belgeseli olan Bir Şarkının Peşinde, İstanbul Film Festivali’ndeki gösteriminin ardından yalnızca Beyoğlu Sineması’nda vizyona giriyor. Oscar dahil sayısız ödül kazanan film, konusunu mitleştirdiğine dair eleştiriler alsa da, hem Rodriguez gibi güçlü bir kişilikle hem de onun mütevazı ama etkileyici müziğiyle tanışmak için iyi bir fırsat.

Yönetmen: Malik Bendjelloul

Senaryo: Malik Bendjelloul

Katılımcılar: Sixto Rodriguez, Stephen ‘Sugar’ Segerman, Craig Bartholomew Strydom, Dennis Coffey, Mike Theodore, Eva Rodriguez, Regan Rodriguez

İsveç-Birleşik Krallık/2012/İngilizce/86 dk./Tiglon

Vizyon Tarihi: 24 Mayıs

Web Sitesi: www.sonyclassics.com/searchingforsugarman

bir_sarkinin_pesinde
-->
© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.
Sepetim
Sepetiniz boş.