Şu An Okunan
Gloria

Gloria

58 yaşındaki Gloria boşanmıştır ve yalnız yaşamaktadır. Hayatın tadını çıkarmak isteyen, işten arta kalan vakitlerini gezip eğlenerek geçiren Gloria, bir gece kulübünde, kendisi gibi yakın zamanda boşanmış olan Rodolfo’yla tanışır. Ancak aralarında başlayan ilişki bir türlü rayına oturmayacaktır.

İZLENMELİ Mİ? 2005’te çektiği Kutsal Aile (La Sagrada Familia) ile tanınan Şilili yönetmen Sebastián Lelio’nun imzasını taşıyan Gloria bu ayın kaçırılmaması gereken filmlerinden. Paulina García’ya Berlin’de En İyi Kadın Oyuncu ödülünü getiren Gloria, karakterinin toplum normlarını tehdit eden enerjisini yakalamakta çok başarılı. Yaşam biçimi dediğimiz şeye politik gücünü teslim eden, eşine az rastlanır bir karakter tahlili.

Yönetmen: Sebastián Lelio

Senaryo: Sebastián Lelio, Gonzalo Maza

Oyuncular: Paulina García (Gloria), Sergio Hernandez (Rodolfo), Diego Fontecilla (Pedro), Coca Guazzini (Luz), Fabiola Zamora (Ana), Hugo Moraga (Hugo)

Şili-İspanya/2013/İspanyolca/110 dk./Bir Film (M3 Film)

Vizyon Tarihi: 10 Ocak

gloria

 

© 2013-2020 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.