Şu An Okunan
Hedefteki Adam / The November Man

Hedefteki Adam / The November Man

Ters giden bir görevin ardından emekli olup İsviçre’ye yerleşen CIA ajanı Peter Devereaux, beş yıl sonra zorlu bir misyon için yeniden teşkilata çağrılır. İpuçlarını topladıkça kendini hem Rus politikacıların hem de CIA’in bulaştığı kirli bir ilişkiler ağının ortasında bulur. Üstelik eski çömezi David de artık düşmanıdır.

İZLENMELİ Mİ? VHS döneminin gözde filmlerinden Çıkış Yok (No Way Out, 1987), Kokteyl (Cocktail, 1988) ve Cadillac Man’de (1990) imzası bulunan Roger Donaldson, son yıllarda en çok Efsane Adam (The World’s Fastest Indian, 2005) ile dikkat çekti. Bill Granger’ın kaleme aldığı serinin yedinci kitabından uyarlanan Hedefteki Adam, aksiyonun temposunu baştan sonra koruyan, ancak sürprizlerine rağmen alışıldık casusluk filmi kalıplarının ötesine geçemeyen bir gerilim.

Yönetmen: Roger Donaldson

Senaryo: Michael Finch, Karl Gajdusek (Bill Granger’ın kitabından)

Oyuncular: Pierce Brosnan (Peter Devereaux), Olga Kurylenko (Alice Fournier), Luke Bracey (David Mason), Eliza Taylor (Sarah), Will Patton (Perry Weinstein)

ABD/2014/İngilizce/98 dk./Pinema

Vizyon Tarihi: 12 Eylül

Web Sitesi: thenovemberman.com

hedefteki-adam

© 2013-2020 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.