Şu An Okunan
Kesişen Hayatlar / Krugovi

Kesişen Hayatlar / Krugovi

1993 yılında, genç Sırp askeri Marco, nişanlısını ziyaret etmek üzere Bosna’da doğup büyüdüğü kasabaya gider. Yakın arkadaşı Bogdan ile bir kafede oturdukları sırada bir grup Sırp askerin Müslüman bir dükkân sahibini öldüresiye dövdüğüne tanık olur ve onları durdurmak için aralarına girer. Bu olayın sonuçları yıllar sonra bile olaya dahil olan herkesin hayatının üzerinde bir gölge gibi dolaşmaya devam edecektir.

İZLENMELİ Mİ? Mutlak Yüz (Apsolutnih sto, 2001) ve Tuzak (Klopka, 2007) filmlerinin yönetmeni Golubović’in bu üçüncü uzun metrajı, açılışını Sundance Film Festivali’nde gerçekleştirdi. Gerçek bir olaydan esinlenen film, Bosna Savaşı’nın yol açtığı yıkımın duygusal tarafını etkileyici bir biçimde irdeliyor.


Advertisement

Yönetmen: Srdan Golubović

Senaryo: Melina Pota Koljevic, Srdjan Koljevic

Oyuncular: Aleksandar Bercek (Ranko), Leon Lucev (Haris), Nebojsa Glogovac (Nebojsa), Nikola Rakocevic (Bogdan), Hristina Popovic (Nada), Boris Isakovic (Todor),Vuk Kostic (Marko)

Sırbistan-Almanya-Fransa-Slovenya-Hırvatistan/2013/ Sırp-Hırvatça-Almanca/112 dk./Calinos(M3Film)

Vizyon Tarihi: 18 Ekim

kesisen-hayatlar
© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.