Şu An Okunan
Köprüde Buluşmalar Bu Yıl Dijital Ortamda

Köprüde Buluşmalar Bu Yıl Dijital Ortamda

Her yıl İstanbul Film Festivali kapsamında düzenlenen ve sinema profesyonellerini bir araya getirerek yapım aşamasındaki filmlere destek olan Köprüde Buluşmalar, 14-17 Nisan arasında online görüşmelerle gerçekleşecek.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından İstanbul Film Festivali kapsamında düzenlenen, Türkiye ile beraber komşu ülkelerden yapımcı, yönetmen ve senaristleri, uluslararası sinema profesyonellerini de bir araya getiren Köprüde Buluşmalar; salgın sebebiyle çevrimiçi olarak 14-17 Nisan tarihleri arasında, Anadolu Efes’in katkılarıyla gerçekleştirilecek.


Advertisement

Bu seneki etkinlik aynı zamanda uluslararası festival ve market yöneticilerinin etkinlikler hakkında sinemacıları online olarak bilgilendirmesine fırsat verecek. Kitap ve dizi sunumlarının çevrimiçi olarak gerçekleştirilmesiyse Türkiye için bir ilk olacak.

Köprüde Buluşmalar 15. senesinde, TRT’nin desteğiyle düzenlenen atölyelerde sinemacılara verdiği desteğin yanı sıra, ‘Film Geliştirme Atölyesi’nde Türkiye’den bir projeye 50.000 tl TRT Özel Ödülü vermeye de hazırlanıyor.

‘Film Geliştirme Atölyesi’, uzun metraj film ve belgesellerin ilk uluslararası sunumlarını yapmasına ya da tamamlanmasına katkı sağlayan ‘Work in Progress’e, ayrıca komşu ülkelerden sinemacı ve film kurumları arasında yeni işbirlikleri oluşturmayı amaçlayan ‘Komşular Platformu’na seçilen 29 proje ve belirlenen film ekipleri, Mart ayında gerçekleşen senaryo, prodüksiyon, pazarlama, sosyal medya ve sunum eğitimlerine katılacak. Eğitimlerin ardından Köprüde Buluşmalar’a katılacak 23 ülkeden 102 uluslararası yapımcı, festival ve fon temsilcisi, 14-17 Nisan tarihlerinde dağıtımcılarla online olarak 250’nin üzerinde görüşme yapacak.

Uluslararası jüri ile yapılan görüşmelerin ardından atölyelerde ödüllendirilen proje ve filmler, 17 Nisan 2020 tarihinde duyurulacak.

Köprüde Buluşmalar’ın 15.Yıl Videosu’nu izlemek için tıklayın.

Film Geliştirme Atölyesi

Komşular Platformu

Work in Progress

 

© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.