Şu An Okunan
Mr. Banks / Saving Mr. Banks

Mr. Banks / Saving Mr. Banks

Mary Poppins’i sinemaya uyarlamak isteyen Walt Disney, roman serisinin yazarı P.L. Travers’ı Hollywood’a davet eder. Disney, Poppins’i sadece bir çocuk kahramanı olarak görmektedir fakat Travers’ın gerçek bir kişiden esinlenerek yarattığı karakterin onun hayatında bambaşka bir önemi vardır.

İZLENMELİ Mİ? Mutsuz bir ailenin yanında çalışmaya başlayan sihirli dadı Mary Poppins’in öyküsünü anlatan klasik müzikal Gökten İnen Melek’in (Mary Poppins, 1964) yaratım sürecini ele alan Mr. Banks, Hollywood’da Kör Nokta (The Blind Side, 2010) ile çıkış yapan John Lee Hancock’ın imzasını taşıyor. Dağınık anlatımı yüzünden eleştirilen film, Emma Thompson’ın etkileyici performansıyla öne çıkıyor.

Yönetmen: John Lee Hancock

Senaryo: Kelly Marcel, Sue Smith

Oyuncular: Emma Thompson (P.L. Travers), Tom Hanks (Walt Disney), Annie Rose Buckley (Ginty), Colin Farrell (Travers Goff), Ruth Wilson (Margaret Goff), Paul Giamatti (Ralph), Bradley Whitford (Don DaGradi)

ABD-Birleşik Krallık-Avustralya/2013/İngilizce/ 125 dk./UIP

Vizyon Tarihi: 7 Şubat

Web Sitesi: movies.disney.com/saving-mr-banks

mr-banks

-->
© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.
Sepetim
Sepetiniz boş.