Şu An Okunan
Muhteşem Güzellik / La Grande Bellezza

Muhteşem Güzellik / La Grande Bellezza

Yıllar önce, yirmili yaşlarındayken yayımladığı ilk kitabıyla büyük başarı kazanan Jep, zamanla Roma’nın tatlı hayatının cazibesine kapılmış, yazarlığı bırakmıştır. Altmış beşinci yaş günü partisinin ardından içinde bir tatminsizlik duygusuyla hayatını gözden geçirmeye girişecek, yaşadığı şehrin sokaklarında ve hayatın güzelliklerinin, anlamlarının, anlamsızlıklarının arasında esaslı bir yolculuğa çıkacaktır.

İZLENMELİ Mİ? Aşkın Getirdikleri (Le Conseguenze Dellamore, 2004), Il Divo (2008) ve Olmak İstediğim Yer (This Must Be the Place, 2011) gibi filmleriyle tanınan ünlü İtalyan yönetmenin bol ödüllü filmi, geçen senenin en iyileri listelerinde de üst sıralardaydı. Bu Fellini esintili, şaşaalı yönetmenlik gösterisini kaçırmayın.

Yönetmen: Paolo Sorrentino

Senaryo: Paolo Sorrentino, Umberto Contarello

Oyuncular: Toni Servillo (Jep Gambardella), Carlo Verdone (Romano), Sabrina Ferilli (Ramona), Carlo Buccirosso (Lello Cava), Iaia Forte (Trumeau), Pamela Villoresi (Viola), Galatea Ranzi (Stefania)

İtalya-Fransa/2013/İtalyanca/142 dk./M3 Film

Vizyon Tarihi: 7 Şubat (Başka Sinema)

Web Sitesi: janusfilms.com/thegreatbeauty

la-grande-bellezza
-->
© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.
Sepetim
Sepetiniz boş.