Şu An Okunan
Nuh: Büyük Tufan / Noah

Nuh: Büyük Tufan / Noah

Kitab-ı Mukaddes’ten esinlenen Nuh: Büyük Tufan, Tanrı’nın dünyadaki kötülükleri yok etmek için göndereceği büyük tufandan kurtulmak amacıyla bir gemi inşa eden ve her canlı türünden bir dişi bir erkek alarak canlı soyunun devamını sağlayan Nuh’un hikâyesini anlatıyor.

İZLENMELİ Mİ?  En son Siyah Kuğu’ya (Black Swan, 2010) imza atan Darren Aronofsky’nin yeni filmi, yapım şirketi Paramount’un inançlı insanları rahatsız edebileceği çekincesiyle müdahale çabalarıyla uzun süre gündemde kaldı. Fakat filmi son kurgusunun Aronofsky’nin istediği versiyon olacağı açıklaması, bu tartışmalara son verdi. Daha önce Kaynak (The Fountain, 2006) filmiyle ruhani meselelere el atmış olan Aronofsky, Nuh: Büyük Tufan’da Nuh’un öyküsü üzerinden iyilik/kötülük, Tanrı’nın iradesi/insanın iradesi gibi ikilikleri en klişe biçimleriyle, bol görsel efekt ve aksiyon eşliğinde ortaya koyuyor.

Yönetmen: Darren Aronofsky

Senaryo: Darren Aronofsky, Ari Handel

Oyuncular: Russell Crowe (Nuh), Emma Watson (İla), Jennifer Connelly (Naameh), Ray Winstone (Tubal-Cain), Logan Lerman (Hem), Anthony Hopkins (Methuselah), Douglas Booth (Şem)

ABD/2014/İngilizce/138 dk./UIP

Vizyon Tarihi: 3 Nisan

Web Sitesi: www.nuhbuyuktufanfilmi.com.tr

 

© 2013-2020 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.