Şu An Okunan
Romantik Komedi 2: Bekârlığa Veda

Romantik Komedi 2: Bekârlığa Veda

Zeynep ile Ergün evlenmiştir; Esra ile Mert de evlilik arifesindedir. Arkadaş grubu içinde bekâr kalan tek kadın olan Didem ise sevgilisi Cem’in evlenme teklifini sabırsızlık içinde beklemektedir. Oyunculuk yapan Cem’in yeni rol arkadaşı Gözde’yi kıskanan Didem, kız arkadaşlarıyla birlikte onu takibe alır. Bu arada, üç erkek arkadaşın Mert’in bekârlığa veda partisi için kendilerine yalan söyleyerek Antalya’ya gittiğini öğrenir ve gizlice peşlerine takılırlar.

izlenmeli mi? Romantik Komedi’nin (2010) devam filmi, reklam yönetmeni Erol Özlevi’nin ilk uzun metrajı. Baştan aşağı parti, eğlence, alışveriş ve şık insanlardan ibaret olan filmin en önemli zaaflarının başında senaryo boşlukları geliyor. Öte yandan kadınlar ve erkekler hakkındaki en temel cinsiyet kalıplarını fütursuzca tekrar etmesi de insanın sabrını zorlar nitelikte.

Yönetmen: Erol Özlevi

Senaryo: Aslı Zengin, Ceren Aslan

Oyuncular: Sinem Kobal (Didem), Engin Altan Düzyatan (Cem), Sedef Avcı (Esra), Özge Ulusoy (Gözde), Cemal Hünal (Mert), Burcu Kara (Zeynep)

Türkiye/2013/Türkçe/108 dk./Boyut Film (Pinema)

Web Sitesi: romantikkomedi.com

Vizyon Tarihi: 14 Şubat

bekarliga-veda-web

© 2013-2020 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.