Şu An Okunan
Saksı Olmanın Faydaları / The Perks of Being a Wallflower

Saksı Olmanın Faydaları / The Perks of Being a Wallflower

Yeni bir okula başlayacak olan 15 yaşındaki Charlie, çekingen bir yapıya sahiptir ve en yakın arkadaşının intiharının travmasını atlatmaya çalışmaktadır. Okula başladığında oldukça tedirgin olan Charlie’nin dünyasına Sam ve Patrick girdiğinde, Charlie hem üzerindeki ürkekliği atacak hem de aşkı ve dünyayı tanımaya başlayacaktır.

İZLENMELİ Mİ? Yönetmenlik konusunda çok da deneyimli olmayan Stephen Chbosky’nin oldukça ses getiren kendi romanından uyarladığı Saksı Olmanın Faydaları, aynen uyarlandığı roman gibi bir büyüme hikâyesi. Çok tanıdık bir öyküye sahip olsa da, derinlikli çizilmiş karakterleriyle benzerlerinden ayrılan bu bağımsız yapım, katıldığı festivallerden birçok ödülle döndü ve olumlu eleştiriler aldı. Geçtiğimiz İstanbul Film Festivali’nde ‘Galalar’ bölümünde karşımıza çıkan film, müzikleriyle de adından epey söz ettirdi.

Yönetmen: Stephen Chbosky

Senaryo: Stephen Chbosky (Kendi romanından)

Oyuncular: Logan Lerman (Charlie), Emma Watson (Sam), Ezra Miller (Patrick), Paul Rudd (Bay Anderson), Dylan McDermott (Baba), Kate Walsh (Anne), Johnny Simmons (Brad)

ABD/2012/İngilizce/102 dk./Bir Film (Tiglon)

Vizyon Tarihi: 7 Haziran

Web Sitesi: perks-of-being-a-wallflower.com

© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.