Şu An Okunan
Sefiller / Les Misérables

Sefiller / Les Misérables

Jean Valjean açlıktan ölmek üzere olan yeğeni için ekmek çalar ve 19 yıl hapis cezasına çarptırılır. Şartlı tahliyeyle serbest bırakılan Jean geçmişinden kaçmak için kimlik değiştirerek yeni bir hayata başlar. Yıllar sonra bir fabrikanın sahibi ve yaşadığı kasabanın reisi olmuştur. Jean’dan şüphelenmeye başlayan polis memuru Javert, Jean’ın gerçek kimliğini ortaya çıkarmak ister. Jean ise işten kovulmasına göz yumduğu Fantine’in kızı Cosette’i bulup ona yardım etmeye çalışmaktadır.

İZLENMELİ Mİ? Victor Hugo’nun aynı adlı romanından 1985 yılında sahne müzikali haline getirilen Sefiller, aldığı olumsuz eleştirilere rağmen kısa sürede önce İngiltere’de ardından da ABD’de büyük bir fenomene dönüştü. Uzun solo performanslarla operatik bir etki yaratmaya çalışan yapımın, klasik müzikal severlerin rahatça içine giremeyeceği bir yapısı var. Müzikalin film uyarlamasının, sahne uyarlamasının görselleştirmesinden öteye geçemediğini belirtmek gerek. En İyi Film dahil 8 dalda Oscar’a aday olan filmin en dikkat çeken yanı ise, En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu dalında Oscar’ı da kucaklayan Anne Hathaway’in performansı.

Yönetmen: Tom Hooper

Senaryo: Alain Boublil, Herbert Kretzmer, William Nicholson, Claude-Michel Schönberg (Herbert Kretzmer ve Claude-Michel Schönberg’in aynı adlı sahne müzikalinden)

Oyuncular: Hugh Jackman (Jean Valjean), Russell Crowe (Javert), Anne Hathaway (Fantine), Amanda Seyfried (Cosette), Sacha Baron Cohen (Thénardier), Helena Bonham Carter (Madam Thénardier), Eddie Redmayne (Marius), Samantha Barks (Éponine)

İngiltere/2012/İngilizce/158 dk./UIP

Web Sitesi: www.lesmiserablesfilm.com

Vizyon Tarihi: 1 Mart

-->
© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.
Sepetim
Sepetiniz boş.