Şu An Okunan
Şeytanın Günü / Devil’s Due

Şeytanın Günü / Devil’s Due

Zach ile yeni evlenen Samantha, balayında geçirdikleri gizemli bir gecenin ardından hamile kaldığını öğrenir. Karısının hamileliğinin her aşamasını videoya kaydeden Zach, Samantha’da garip davranışlar gözlemlemeye başlar. Aylar geçtikte Samantha’nın bedeninde gizemli değişimler baş gösterir. Samantha, karanlık bir gücün etkisi altındadır.

İZLENMELİ Mİ? Roman Polanski’nin başyapıtı Rosemary’nin Bebeği (Rosemary’s Baby, 1968) ile öyküsel olarak benzerlikler taşıyan Şeytanın Günü, bundan önce çeşitli kısa filmlerde ve televizyon işlerinde beraber çalışan Matt Bettinelli-Olpin ve Tyler Gillett’ın ilk uzun metrajları. Paranormal Activity serisinde olduğu gibi video kayıtları üzerinden bir gerçekçilik yaratmaya çalışan film pek de umut vaat etmiyor.

Yönetmenler: Matt Bettinelli-Olpin, Tyler Gillett

Senaryo: Lindsay Devlin

Oyuncular: Zach Gilford (Zach McCall), Allison Miller (Samantha McCall), Steffie Grote (Stephanie Grote), Robert Belushi (Mason), Michael Papajohn (Polis Memuru), Sam Anderson  (Peder Thomas)

ABD/2014/İngilizce/89 dk./Tiglon

Vizyon Tarihi: 24 Ocak

Web Sitesi: devilsduemovie.com

seytanin-gunu

© 2013-2020 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.